تصویب تخصیص بودجه عمومی ۱۴۰۰ شهرداری ساری / حمایت از سرمایه گذار


به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری در سی و سومین جلسه علنی شورای ششم با حضور ۹ نفر از اعضا و معاونان مالی شهرداری ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا سالگرد تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی: سازمان تبلیغات اسلامی ثمره انقلاب است. از ابتدا در تبیین اهداف جمهوری اسلامی نقش مؤثری داشت.

وی تکریم ارباب رجوع را یکی از اصول مهم در اجرای خدمات اداری و حقوق شهروندی دانست و گفت: برخی از کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر برخورد خوبی با مشتریان ندارند و بی احترامی به مشتریان و سردرگمی آنان در امور جستجوی اداری می باشد. غیر قابل توجیه.”

رئیس شورای اسلامی شهر ساری کیفیت ساخت و ساز را با رعایت اصول ایمنی در ساخت بنا برشمرد و افزود: شهرداری برای حفظ جان و مال شهروندان باید نظارت بیشتری در اجرای گودبرداری داشته باشد. عملیات ساختمانی

این مسئول با تاکید بر اینکه سدسازی و دستفروشی در خیابان های اصلی ساری شهر را زشت کرد، گفت: ساماندهی دستفروشان خیابان قارن باید در دستور کار شهرداری و شورای شهر قرار گیرد.

شعبانی دستور کار سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر را کسر بودجه ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف شورای اسلامی شهرها نظارت بر اسناد مالی شهرداری ها است.

* انحراف بودجه

البته پیش از جلسه علنی شورای شهر، کمیته بودجه تشکیل شد، در این جلسه که با حضور معاونان و مسئولان مالی شهرداری برگزار شد، لوایح ارائه شده از سوی شهرداری به اتاق مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین صحبت از درآمد ۷۱۴ میلیاردی شهرداری ساری و هزینه ۶۸۵ میلیارد تومانی این خدمات‌دهنده بود.

اما رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر ساری در تحلیل لوایح اعلام کرد که تراز مالی با کسر بودجه شهرداری متفاوت است، این گزارش خلاف قانون است.

این مقام مسئول حتی در جلسه علنی اتاق اعلام کرد که شهرداری ساری بخشی از اعتبارات هزینه شده را مستندسازی می کند که این انحراف بودجه ای است.

به گفته رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر ساری، شیوه کار در شهرداری به صورت روزانه است: شهرداری ساری اعتبار ۴۰ درصدی برای پروژه های عمرانی در نظر نگرفته و برنامه مناسبی ندارد.

اما در این جلسه معاون توسعه، مدیریت و منابع شهرداری ساری در دفاع از عملکرد خود رئیس کمیته بودجه شورای شهر را به اختلاس و فساد متهم کرد و گفت: تمام اسناد و فاکتورها موجود است. درست. این موسسه سالانه ۵۴۰ میلیارد تومان برای حقوق کارمندان هزینه می کند.

اما کسر بودجه کل سال ۱۴۰۰ شهرداری به تصویب شورای شهر ششم ساری رسید.

* پروژه های شهرداری سودآور است

شهرام ایرجی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر ساری بدهی ۹۰ میلیاردی و بازپرداخت ۱۳۰ میلیارد به بانک شهر را چالش مالی شهرداری دانست و گفت: این بدهی باعث شده شهرداری نتواند از تسهیلات بانکی استفاده کند.

وی افزود: با پرداخت ۵ میلیارد تومان و اقساط ۶۰ ماهه توانستیم برای وام ۱۵۰ میلیاردی بانک شهر آماده شویم.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه عدم پرداخت حقوق کارکنان شهرداری باعث تجمع آنها در مقابل صحن عمومی شهرداری می شود، افزود: پیگیری شورای ششم برای پرداخت حقوق کارکنان باعث عملکرد خوب شورا شد.

ایرجی پیگیری راه اندازی زباله سوز، آسفالت بازار چارسوق و افزایش سرانه ورزشی را از فعالیت های شهرداری ساری در شورای ششم دانست و گفت: نهضت آسفالت باید در ساری اجرا شود.

وی با تاکید بر جذب سرمایه گذار در اجرای پروژه ها در شهرداری ساری گفت: تسهیلات بانک باید برای اجرای طرح های درآمدزا هزینه شود.

البته حمایت از سرمایه گذار در شورای اسلامی شهر ساری مورد تاکید قرار گرفت و در این جلسه سرمایه گذار نصب کننده زیپ لاین در بوستان ملل از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۳ با شهرداری قرارداد منعقد کرد و پس از اتمام قرارداد، متقابل تصمیم گیری خواهد شد. توافق . .

انتهای پیام/ ۸۶۰۰۶ / ج
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید