تظاهرات چند هزار آمریکایی برای تقویت کنترل اسلحه


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، افزایش تیراندازی های بی رویه در آمریکا و افزایش قربانیان خشونت های اسلحه به دلیل بی تفاوتی مقامات کاخ سفید و فشارهای لابی از سوی تولیدکنندگان اسلحه نیز صدا را بلند کرد. از مردم آمریکا

هزاران نفر صبح روز یکشنبه (به وقت ایران) در واشنگتن و دیگر شهرهای آمریکا تجمع کردند تا خواستار تصویب قانونی با هدف جلوگیری از خشونت با اسلحه در پی قتل ماه گذشته در مدرسه ابتدایی تگزاس شوند.

به گزارش ای بی سی نیوز، جنبش “Walk for Our Lives” که توسط دانش آموزان بازماندگان دبیرستان فلوریدا در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد، بیش از ۴۵۰ تجمع در سراسر ایالات متحده از جمله در نیویورک گزارش کرده است. لس آنجلس و شیکاگو در حال برنامه ریزی هستند.

تظاهرکنندگان روز شنبه (به وقت محلی) گفتند که در واشنگتن، ۴۰۰۰۰ نفر در مرکز خرید مرکزی (مرکز خرید ملی) در نزدیکی بنای یادبود جورج واشنگتن تجمع کردند.

اعتراضات واشنگتن، البته، لحظه‌ای وحشت را نسبت به آنچه بسیج شده بود، تجربه کرد. در حین سخنرانی یکی از اعضای جنبش ضد اسلحه، مردی به محل حادثه دوید که باعث شد جمعیت شروع به فرار کرده و فریاد بزند. اما مرد غیرمسلح به سرعت دستگیر شد و رئیس مجلس به مردم اطمینان داد که تهدیدی وجود ندارد.

به گزارش آی بی سی نیوز، سازمان دهندگان تظاهرات در ایالات متحده می گویند این تظاهرات به ویژه در واشنگتن پیامی ساده به رهبران سیاسی این کشور می دهد که «انفعال آنها آمریکایی ها را می کشد».

چند روز پیش تیراندازی در بیمارستانی در اوکلاهاما منجر به کشته شدن حداقل چهار نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر از جمله مهاجم شد. (جزئیات بیشتر)

بر اساس گزارش آرشیو خشونت مسلحانه، در سال جاری ۲۴۰ تیراندازی کور در ایالات متحده رخ داده است. تعداد تیراندازی های بی رویه در ایالات متحده در سال های اخیر افزایش یافته است. در سال ۲۰۲۱، تقریباً ۷۰۰ تیراندازی رخ داد. این در حالی بود که در سال ۲۰۲۰ این عدد ۶۱۱ و یک سال قبل از آن ۴۱۷ بود.

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید