kermanyy

Saturday, 23 October 2021

تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده

تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای رشد نوزادان است ، شیر مادر برای نوزادان در طول یک دوره شش ماهه اهمیت ویژه ای دارد زندگی اول (نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و اضطراب مادر شیردهی در ماه رمضان بر تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم با فرزند سالم در صورت دریافت غذای سالم و مایعات به اندازه کافی در ساعات درس افطار تا سحر مسئله ای نیست.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، دچار کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا دارای بیماری خاص (به ویژه دیابت) ؛ نوزاد ضعیف و کم وزن یا مبتلا به بیماری دارد ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزادش در حال حاضر ، ذخایر آهن پایین ، او ابتدا باید به سلامت خود و فرزندانش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر کامل و مناسب نباشد ، بدن مادر موجود نیست او خودش ترکیب شیر را تکمیل می کند و می تواند این کار را انجام دهد باعث پوسیدگی دندان مادر و داخلی ، ریزش مو و پوکی استخوان می شود اگر این مدل معیوب است و مادر روزه است ، مادر قطعاً رنج می برد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر بتواند این کار را بدون آسیب رساندن به سلامت روز انجام دهد به نوزاد مقدار لازم شیر ، مشکل روزه داری بدهید خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در شب بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه خواهید بود آنها راحت تر از خود عبور می کنند.

آیا کیفیت و کمیت شیر ​​تغییر می کند؟
این یک نوع مشکل است زیرا نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد تغذیه و ذخایر جسمی مادر برمی گردد. شما تحقیق کردید درک اجزای اصلی شیر از طریق ناشتا می تواند چشم ها را به طور چشمگیری تغییر دهد گرفتار نشده است.
تغییر حجم شیر از مادر به نوزاد متفاوت است ، اما معمولاً جزئی است آنها تولید شیر را کاهش دادند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف مادر و فعالیتهای روزانه برمی گردد.

آیا سن نوزاد اهمیت دارد؟

نوزاد فقط تا 4 تا 6 ماهگی باید از شیر مادر تغذیه کند و بعد از آن کم کم غذای کمکی دریافت می کند. این توصیه بسیاری از متخصصان است وقتی فرزندتان غذای کمکی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است شیر مورد نیاز نوزاد را تامین نمی کند.
تعیین اینکه آیا مادر باید از سن 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرد یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر مادر باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال ، جزء اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر است با رژیم غذایی سالم و کافی کمتر از قبل غذا بخورید سریعتر
به طور کلی ، مادران شیرده تغذیه مناسب ، مایعات کافی ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید تا روزها در فاصله افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، او روزه گرفتن آسان است.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و در زماني كه مادر تصميم مي گيرد روزه بگيرد یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر است منحنی سن یا رشد ممکن است نشان دهنده سوء تغذیه باشد مشکل باید به عنوان یک شاخص مهم در تعیین روزه در نظر گرفته شود باید در نظر گرفته شود. حتی یک کودک در سال در چنین شرایطی دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک زن او آمد و به من گفت که بچه من 8 ماهه است و فقط شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کم وزن است وزن ، جایی که مادر لزوما مجبور نیست روزه بگیرد یا ممکن است یک روز را ترجیح دهد در ضمن سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف و دارای اضافه وزن باشداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم ، روزه توصیه می شود گریه نکن.

آیا در ماه رمضان زمان و فصل روزه داری وجود دارد؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ از آنجا که تابستان ساعتهای بیشتری دارد گرسنه و تشنه هستید ، گرما باعث تبخیر بیشتر آب در بدن می شود او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای نوزاد تهیه کنید نخواهید کرد.
اکنون ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید مایعات کافی دریافت کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از قند خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های خنک را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، سوراخ بینی و …) همراه با تخم مرغ شربت و خاکشیر غذاهایی بخورید که سرشار از نمک های مختلف هستند.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، غصه نخورید زیرا خدا برای شما و فرزند شما روزه می گیرد
اولویت داده می شود (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون از کمبود روزه داری رنج می برد که می تواند منجر به ترشح شود علت شیر ​​یا بی اشتهایی

برای شما آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *