kermanyy

Monday, 25 October 2021

تغذیه موقت – رژیم لاغری

تغذیه موقت – رژیم لاغری


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان: چگونه با برنامه ریزی وعده غذایی خود وزن کم کنیم

سه رکن برای کاهش وزن و داشتن رژیم غذایی سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). اگرچه دو مورد اول همیشه مراقبت زیادی از خود نشان می دهند ، اما ما اغلب مورد سوم را نادیده می گیریم.

چه در محل کار باشیم و چه به مهمانی برویم ، تأخیر در غذا خوردن می تواند بر بدن تأثیر بگذارد.

تغذیه موقت چیست؟

تغذیه موقت شامل هماهنگ سازی رژیم غذایی با ساعت بیولوژیکی شما است. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی ، ریتم و الگوهای انتقال دهنده عصبی را دنبال می کند. غذا خوردن (توجه داشته باشید وقتی در آنجا هستید چه احساسی دارید. هر روز یک میان وعده بخورید؟).

تغذیه موقت در سال 1986 توسط متخصص تغذیه فرانسوی ، دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین ایجاد شد و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما بر اساس چرخه ریتم روز کار می کند ، بنابراین بدن را مجبور می کند هر روز به طور همزمان غذا بخورد ، بخوابد و ورزش کند.

طب چینی می گوید هر اندامی در بدن ما ریتم خاص خود را دارد (از این رو متخصصان طب چینی انجام برخی از درمان ها را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و دائماً از تغییرات در بدن ، رفتار و محیط خارجی ما مطلع است. این استاد ساعت همچنین ساعت محیطی در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

طبق مطالعه بزرگ صبحانه ، تغذیه موقت بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه تضمین می کند که از خوردن غذای مناسب در زمان مناسب حداکثر فواید تغذیه ای را دریافت می کنید. این مطالعه نشان داد که صبحانه شما باید سنگین و پر انرژی باشد ، در حالی که صبحانه شما باید کم کالری باشد.

بر اساس یک مطالعه دیگر ، یک وعده غذایی سنگین عصرانه می تواند منجر به افزایش وزن و چاقی شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن هایی را که ساعت بیولوژیکی بدن را کنترل می کنند تغییر دهد و در نهایت منجر به کاهش سطح قند خون پس از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم گرفته اید که این کار را ارزان کنید و پهنای باند کم را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه و ناهار باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما روز بعد فاصله بین شام و صبحانه باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا خوردن / ناشتا) در معرض افزایش وزن و اختلالات متابولیک هستند.

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت اثرات مثبت زیادی بر بدن دارد ، از جمله:

بهبود هضم و جذب مواد مغذی

حداکثر فواید مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول تنظیم شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

کاهش خطر ابتلا به دیابت

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *