تفاهم نامه ترانزیت پلیس در ماه محرم; از ممنوعیت موقت تردد کامیون ها تا رسیدگی به تخلفات اعوجاج پلاک


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه پایتخت ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، در با تشریح تمهیدات و محدودیت های ترافیکی ویژه در ایام سوگواری محرم، گفت: با توجه به فرارسیدن دهه اول محرم، شرایط و محدودیت های ترافیکی متفاوتی در جاده های تهران ایجاد می شود و این طرح ها با توجه به شرایط انجام می شود. کمیته های سوگ؛ زیرا با برگزاری مراسم در فضای باز و در شبکه راه ها، بخشی از خیابان ها، معابر، میادین و سنگفرش های جاده مخصوص مراسم عزاداری می شود.

رئیس پلیس راه پایتخت تصریح کرد: دیدن و دیده شدن در این ایام بسیار مهم است چرا که با توجه به تیره بودن رنگ و لباس عزاداران حسینی و تاریکی هوا و دید محدود رانندگان در شب، برخی از رانندگان ممکن است. متوجه حضور عابرین پیاده نشوند و باعث بروز حوادث ناخواسته شوند.

سردار حمیدی با بیان اینکه یکی از آسیب های این ایام مربوط به تصادف عابر پیاده است، اعلام کرد: تاریکی شب، سیاه پوشی عابران پیاده، خستگی برخی از رانندگان در ساعات پایانی شب و عدم تمرکز می تواند. باعث تصادفات ترافیکی ناخوشایند؛ لذا از مالباختگان و رانندگان تقاضا داریم با تمرکز و دقت بیشتری در حاشیه شبکه جاده ای و تشییع جنازه تردد کنند تا شاهد کمترین تصادفات باشند.

رئیس پلیس راه پایتخت با اشاره به تاثیر استقرار صحیح موکب ها در کاهش ترافیک و آرامش عزاداران از روسای هیئت های عزاداری و مجریان مراسم خواست تا پارکینگ های مناسبی را برای این مراسم اختصاص دهند. خودروها و همچنین تامین نور کافی برای ارتقای ایمنی عزاداران با استقرار و چیدمان مناسب موکب ها.

سردار حمیدی افزود: با توجه به تردد عزاداران حسینی و تداوم شعائر محرم از تردد کامیون ها در زمان برگزاری مراسم و اماکن و حریم آن در سطح شهر تهران جلوگیری می شود. همچنین برخی افراد در این ایام به روش های مختلف پلاک خودرو را می پوشانند که خلاف قانون است و تیم های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به محض مشاهده خودرو با رعایت قانون و در صورت لزوم خودرو را متوقف و توقیف می کنند. جهت رسیدگی اداری و قضایی به مراجع قضایی ارسال شود.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی در ایام محرم امسال به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی طرح‌های ترافیکی ویژه و محدودیت‌های ویژه خواهد داشت و برای تسهیل در عبور و مرور و عبور و مرور ایمن در تمامی جاده‌ها حضور صددرصدی و چشمگیر خواهد داشت. بهترین شرایط ترافیکی امن و مطمئن را برای شهروندان فراهم می کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت خاطرنشان کرد: عابران پیاده از معابر، پیاده روها و معابر عبور کرده و تا حد امکان سعی کنند از کفش و شلوارهای رنگ روشن استفاده کنند که در شب بیشتر در معرض دید رانندگان است.

وی از شهروندان خواست با در نظر گرفتن بار ترافیکی مناطق منتهی به مراسم در شب های محرم و به ویژه در ایام مراسم، سفرهای خود را مدیریت کنند و در هنگام بررسی مسیرها قبل از شروع سفر، مکان های آرام تری را برای تردد خود انتخاب کنند و از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید