kermanyy

Friday, 22 October 2021

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر هر دو بخشی از تهیه خمیر هستند. آنها قبل از فرآیند پخت به محصولات پخت اضافه می شوند تا با تولید گاز دی اکسید کربن ، اندازه محصول نهایی افزایش یابد. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است. در این مقاله از سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را بررسی کنیم.

جوش شیرین یک جوش شیرین بی کربنات سدیم واقعی است که با رطوبت و کودهای اسیدی در غذا مخلوط می شود. در دمای فر گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش به محض مخلوط شدن کودها شروع می شود. بنابراین ، در این مرحله ، شما باید سریع کار کنید. مواد را سریع آماده کرده و در فر قرار دهید. علاوه بر این ، گاز استخراج شده از پارچه استخراج می شود و باعث کاهش حجم محصول نهایی می شود.

بیکینگ پودر مخلوط پیچیده تری است و حاوی جوش شیرین با کودهای اسیدی مانند اسید تارتاریک و پرکننده های حاوی نشاسته است. هنگام استفاده از بیکینگ پودر ، به محض مخلوط شدن مواد در دمای اتاق ، مقداری گاز دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن در زمان پخت تهیه می شود. اینکه در دستور پخت از چه دو ماده استفاده می شود بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک مخلوط قلیایی است و باعث ایجاد طعم تلخ در محصول می شود ، اگر با کودهای اسیدی موجود در مخلوط مانند آب میوه و ماست مخلوط نشود ، اما بیکینگ پودر حاوی هر دو نوع اسید و قلیایی آن است بنابراین تقریبا هیچ تاثیری بر طعم آن ندارد. به به

دستورالعمل استفاده از بیکینگ پودر حاوی مواد دیگری است که طعم آنها خنثی است ، مانند شیر. البته می توان از بکینگ پودر به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که بیکینگ پودر در دستورالعمل تهیه کیک توصیه شده است ، نمی توان از جوش شیرین استفاده کرد ، زیرا جوش شیرین حاوی مواد نیست. پخت برای افزایش حجم به از کیک ، اما می توان آن را به سطح تشنه اضافه کرد. از جوش شیرین به جای بیکینگ پودر استفاده شده است.


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه تکنیک های اساسی تغذیه و سطح و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

روی صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. به رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان مراجعه کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید

لاغری نامناسب و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

خمیر تلخ یا جوش شیرین
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *