تقویت ظرفیت های گردشگری ورزشی در چهارمحال و بختیاری – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری دوشنبه شب در نشست همفکری با روسای شوراهای ورزشی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال اعتبار برای حوزه ورزش تصویب شد.

وی حضور ورزشکاران در صحنه های قهرمانی را دارای پیام های فراوان دانست و افزود: ورزشکاران باید بسیاری از کارهای غیر ممکن را ممکن سازند.

حیدری تلاش والای قهرمانان ورزش چهارمحال و بختیاری را برای دستیابی به جایگاه فعلی ورزش در استان برشمرد و گفت: ورزشکاران به تبلور ارزش های انسانی اهمیت می دهند و به رقبا و اقشار مختلف جامعه احترام می گذارند.

وی فرهنگ سازی را موجب افزایش رتبه های ملی و بین المللی ورزشکاران دانست و یادآور شد: ارتقای ورزش کشتی، رشته های مدال آور و توسعه فرهنگ ورزش به ویژه در حوزه های مرتبط با ورزش به طور کلی باید در دستور کار افسران جوان چهارمحال قرار گیرد. و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری ورزشکاران را سفیران سلامت دانست و تصریح کرد: ورزشکاران پرچمدار تزریق انرژی مثبت و شعار «ما می توانیم» به جامعه هستند و باید از خستگی و فرسودگی شغلی پرهیز کنند.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی چهارمحال و بختیاری تامین آب آشامیدنی پایدار بود که در دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گرفت تا با همت جهادی حل شود.

حیدری بهره مندی از نیروهای انقلابی، جهادی، تحول آفرین و پرانرژی را برای اعتلای عرصه ورزش و جوانان در چهارمحال و بختیاری اعلام کرد و تاکید کرد: همه ظرفیت ها و فضاهای ورزشی استان را برای بهره مندی از ظرفیت، امکانات و فضاهای ورزشی شناسایی کنید. فضاهای ورزشی زیرمجموعه آموزش و پرورش سپاه و بسیج باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اراده، تلاش، هم افزایی و تعامل بین کارکنان دستگاه های مختلف اجرایی چهارمحال و بختیاری را ضروری دانست و راه را برای رسیدن به شاخص های توسعه هموار کرد و افزود: اجرای مانور پاکسازی و ساماندهی محله منظریه شهر کرد ۱.۲۰۰ میلیارد ریال کار جهادی انجام شد، آنچه از این الگو می توان انجام داد برای توسعه شاخص های ورزش و جوانان استان استفاده شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با برکت سفر رئیس جمهور به روستا نمد بخش برمی گرداند شهرستان کوهرنگ خاطرنشان کرد و بیان کرد: ورزش و جوانان استان باید توجه جدی به استفاده از مشارکت مردم در طرح ها و برنامه های خود داشته باشند.

وی یادآور شد: شورای عالی ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری به زودی تشکیل و فعال می شود.

حیدری تصریح کرد: بهره مندی از ظرفیت صنایع چهارمحال و بختیاری، توان خیرین نیک اندیش و بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های ورزشی در استان در دستور کار قرار دارد.

وی ترویج روحیه ورزشی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان را ضروری دانست و گفت: چهارمحال و بختیاری ورزشکاران و مدال آوران زیادی دارد و باید به خواسته ها و رفع نیازهای آنان توجه جدی شود.

حیدری تغییر وضعیت استخدامی سربازان در دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری را ضروری دانست و تاکید کرد: اجتناب از بازگشت اعتبارات، کاهش سهم ۱۰ میلیارد ریالی استان از تامین مالیات کشور، اختصاص اعتبارات قابل توجه به استان. اعطای اعتبارات ۲.۵ برابری در سفر رئیس جمهور ابتدا نسبت به مدت مشابه سال قبل تامین آب پایدار، آغاز تامین آب شرب ۴۳ روستا و فعال سازی پروژه ها از جمله دستاوردهای مسئولان استانی در سیزدهم است. دولت