توسعه کشاورزی و گلخانه های مکانیزه در کاشان یک ضرورت است


به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محمدشریف زارعی سرپرست استانداری ویژه کاشان صبح امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با اشاره به احداث گلخانه های هیدروپونیک، به اهمیت توسعه کشاورزی در گلخانه اشاره کرد و افزود: متأسفانه در حال حاضر در حال توسعه هستیم. در کشاورزی گلخانه ای عقب مانده اند.” چرا که در دوره های گذشته به طور جدی به این موضوع فکر نمی شد اما در دولت سیزدهم یکی از مهمترین برنامه ها توسعه گلخانه ها برای افزایش بهره وری و همچنین مدیریت منابع آبی است.

وی با بیان اینکه کشاورزی سنتی در شرایط فعلی جوابگوی شرایط آبی کشور نیست و باید به سمت کشاورزی مکانیزه و گلخانه ای حرکت کرد، تاکید کرد: ایجاد گلخانه می تواند تا حد زیادی از هدر رفت آب در کشاورزی جلوگیری کند و این موضوع در کاشان حمایت استاندار

زارعی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از قدیمی ترین و موفق ترین دانشگاه های کاشان دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیلان بسیاری را در مقاطع مختلف تحصیل کرده است که امروزه افراد می توانند در این مجموعه بزرگ دانشگاهی از دوره پیش دبستانی تا دکتری آموزش های با کیفیت و مطلوبی کسب کنند. این موضوع بار سنگینی را از دوش دولت در حوزه آموزش برداشت.

انتهای پیام/ ۶۳۰۸۶ / ج
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید