تکمیل ۱۰۱ پروژه بهداشتی عمومی تا پایان امسال در گیلان


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری امروز در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه در محل هیئت رئیسه دانشگاه با تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: این اعیاد مظهر بندگی انسان به خداوند متعال، دولت و دولت مقتدر و عملی است.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: در این جلسه که به منظور پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور برگزار شد، مقرر شد حدود ۳۰ میلیارد تومان به پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان اختصاص یابد. و قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه. .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تکمیل ۱۰۱ پروژه بهداشتی عام المنفعه تا پایان امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۹ پروژه در صورت تامین اعتبار در هفته دولت آماده افتتاح و بهره برداری است.

آغاز ۲۰ طرح سلامت محور در گیلان با ستاد اجرایی فرمان امام
سالاری از طراحی مشترک پروژه های عمرانی با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خبر داد و اظهار داشت: در آینده نزدیک عملیات اجرایی ساخت ۲۰ پروژه بهداشتی و درمانی در گیلان با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز می شود. (ره) فرمان.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم تمام تلاش برای جذب اعتبارات تا پایان سال تاکید کرد و افزود: زمان جذب اعتبارات در وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه محدود است به همین دلیل مبنای بودجه است. دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید با معاونت ها و مدیریت ها هماهنگ شود.

تسویه کلیه معوقات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا خرداد ماه سال جاری
سالاری همچنین از تسویه معوقات پرسنلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و تصریح کرد: تمامی پرداختی های پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا خرداد ماه امسال آماده پرداخت می شود و متولیان دیرکرد به عهده زیرمجموعه خواهند بود. واحدها

وی همچنین از پرداخت کلیه تجهیزات پزشکی، ذخیره بازار و معوقات مستمری تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

روند صعودی کرونا در گیلان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند رو به رشد ابتلا به کرونا در گیلان گفت: فعال سازی مراکز جامع سلامت شهری و روستایی و ایجاد مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت برای غربالگری و واکسیناسیون باید در دستور کار قرار گیرد. .

سالاری طرح حفاظت از جمعیت و جوانان را یکی از اولویت های اساسی کشور دانست و گفت: به نظر می رسد آن طور که باید به طرح حمایت از جمعیت و جوانان در استان پرداخته نشده است.

وی به تقاضای بالای خدمات دندانپزشکی در استان اشاره کرد و افزود: علاوه بر افزایش نظارت میدانی دستیاران پزشکی و آموزشی، ایجاد مراکز تخصصی دندانپزشکی در برخی شهرستان ها ضروری است.

داروهای کمیاب و خاص باید در داروخانه های مرجع دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارائه شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عرضه ارزان و به موقع داروهای خاص و کمیاب را از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و اظهار داشت: ایجاد داروخانه مرجع در هر شهرستان یکی از الزامات اساسی است و باید الزامی باشد. بلافاصله در دستور کار قرار گیرد زیرا معتقدیم بیمار اگر دارو را در داروخانه پیدا نکرد باید در داروخانه دانشگاه پیدا کند.

لازم به ذکر است در این جلسه علاوه بر معاونان و مدیران پرسنلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تنی چند از مدیران شبکه های بهداشت و درمان و روسای بیمارستان های استان نیز نظرات و نقطه نظرات خود را نسبت به حفظ و ارتقای سطح سلامتی

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید