ثبت نام ۲۹ هزار قزوینی در سامانه سماح/سخنرانی مهمترین هدف ستاد مردمی اربعین است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، سید امید برزگری در نشست رسانه ای که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات جبهه فرهنگی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ستاد مردمی اربعین در سال ۱۳۹۸ کار خود را در مساجد آغاز کرد و به تدریج در آموزش و برنامه های اربعین حضور یافت. به خصوص پرتاب راهپیماییدر عراق نقش داشت.

وی افزود: از سال ۱۳۹۴ الگویی برای توزیع عادلانه خدمات مطرح شد و الگوی اردویی شکل گرفت.

برزگری تاکید کرد: سال گذشته پس از دو سال تعطیلی پیاده روی اربعین، سال ۵۴ راهپیمایی و حدود ۴۸۰ زائر قزوینی در اربعین شرکت کردند.

اربعین حسینی دبیر ستاد مردمی اعلام کرد: سال گذشته پیاده روی بازماندگان اربعین برگزار شده در استان و ۲۹ راهپیمایی ایستگاه صلواتی در این شهر افتتاح شد.

وی تاکید کرد: ستاد مردمی اربعین در ۷ حوزه فعال است که شامل بحث اربعین، منطقی سازی، شبکه سازی، آموزش و ظرفیت سازی، آموزش و ارشاد است.

برزگری ادامه داد: اربعین امسال به دو قسمت ایران و عراق تقسیم شده و تاکنون دو قرارگاه از طریق ایران و شهر قزوین تشکیل شده و قرارگاه مهران نیز در حال پیگیری و تشکیل است.

وی افزود: در عراق در شهرهای نجف و کربلا طارق و بد شانسی تاکنون ۶۲ اردو داریم راهپیمایی مجوز شرکت را دریافت کرد.

حسینی دبیر ستاد مردمی اربعین گفت: اسکان، غذا و برنامه های مختلفی در حوزه های ایران و عراق برگزار می شود و برای اجرای بهتر مراسم ستاد مردمی اربعین شهرستان ها نیز فعال شد.

وی افزود: خوشبختانه شاهد تغییر در کرسی اربعین استان هستیم و با همکاری استاندار الگویی مطرح شده که بر مردمی شدن کرسی تاکید دارد.

دبیر ستاد مردمی اربعین گفت: با مذاکرات انجام شده در حوزه مدیریت راه ها که اعزام زائران یکی از آنهاست همکاری داریم و از این حیث هیئت ها در حال ساماندهی هستند.

برزگری یادآور شد: برای مدیریت تردد خودروها اقداماتی انجام می شود و تشویق به ورود افراد با خودروی شخصی نیز با هدف جلوگیری از کمبود اتوبوس است.

وی افزود: فعالیت راهپیماییدر ایران ۱۳ روز قبل از اربعین و در عراق ۱۴ روز قبل از شهریور شروع می شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین گفت: فعالیت راهپیمایی تا اربعین عراق و یک سری از ادامه خواهد داشت راهپیماییتا چند روز بعد از اربعین فعال خواهند بود.

برزگری در پایان تصریح کرد: امسال اولین زائران را خواهیم داشت و با حمایت مالی زائران اولی به کربلا اعزام می شوند و مبلغ وام به متقاضیان نیز دو میلیون تومان است.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید