ثروتمندترین ورزشکاران جهان چه کسانی هستند؟ / ثروت های افسانه ای جردن به بکهام و فدرر


به گزارش خبرگزاری فارس، احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به این فکر کرده باشید که همه ورزشکاران مورد علاقه تان چقدر ارزش دارند و چه کسانی برتر هستند، به همین دلیل فهرستی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان و همچنین تخمین زده اید. دارایی خالص آنها. و اینکه چگونه توانسته اند این همه پول به دست آورند جمع آوری شده است. اسامی آنها را در زیر می خوانید:

۱. مایکل اردن ۲.۲ میلیارد دلار

مایکل جردن یک بسکتبالیست حرفه ای بازنشسته آمریکایی است. جردن در مجموع ۱۵ فصل در NBA بازی کرد و دوران حرفه ای او بین دو تیم تقسیم شد. این تیم ها شیکاگو هستند گاو نر و واشنگتن ویزاردز جردن به عنوان بزرگترین بسکتبالیست تاریخ شناخته می شود و از زمان بازنشستگی مالک اصلی آن بوده است. شارلوت هورنتز بوده است. دارایی های نقدی مایکل ارزش اردن در سال ۲۰۲۲ ۲.۲ میلیارد دلار تخمین زده می شود که او را به ثروتمندترین ورزشکار جهان تبدیل می کند.

دو ونیز مک ماهون ۱.۶ میلیارد دلار آمریکا

ونیز مک ماهون رسلر یک حرفه ای سابق آمریکایی است. او اکنون صاحب شرکتی است که در دهه ۱۹۸۰ دارایی خالص را از پدرش گرفت ونیز ۱.۶ میلیارد دلار آمریکا با اینکه او از این برگ برنده از موفقیت شرکتش نهایت استفاده را کرد، اما این چیزی از موفقیت او در کشتی حرفه ای کم نمی کند.

۳. یون تیریاک ۱.۲ میلیارد دلار آمریکا

یون تیریاک او بازیکن تنیس و هاکی روی یخ رومانیایی است. درست است که او در ۲ رشته ورزشی متخصص است.تیریاک پس از بازنشستگی از ورزش حرفه ای، صاحب یک تورنمنت رایگان تنیس است مرده مادرید. او همچنین لوکاس را مدیریت می کند پویی، یک تنیس باز حرفه ای فرانسوی. یون تیریاک یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان با دارایی خالص ۱.۲ میلیارد دلار.

۴. آنا کاسپرزاک یک میلیارد دلار

آنا کاسپرزاک یک ورزشکار دانمارکی است که به عنوان نماینده این کشور در بازی های المپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ شرکت کرده است. کاسپرزاک یکی از بهترین دوچرخه سواران جهان است که در طول دوران حرفه ای خود مدال های زیادی کسب کرده است. تا ژوئن ۲۰۲۲، دارایی خالص آنا کاسپرزاک یک میلیارد دلار برآورد شده است.

۵. ببر وودز ۸۰۰ میلیون دلار

ببر جنگل گلفیک حرفه ای آمریکایی و یکی از محبوب ترین هااکثریت گلفبازان تمام فصل است او همچنین یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان است و توضیح می دهد که چگونه توانسته در لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار گیرد. دارایی های نقدی ببر جنگل تخمین زده شده ۸۰۰ میلیون دلار است.

۶. ادی جردن ۶۰۰ میلیون دلار

ادی جردن راننده اسبق مسابقات اتومبیلرانی ایرلندی است. او مدیر تیم مسابقه، کارآفرین، نوازنده و یک شخصیت برجسته تلویزیونی است. جردن در سال ۱۹۷۱ قهرمان ایرلند و در سال ۱۹۷۴ قهرمان فرمول ۱ شد آب کم عمق من رفتم. او همچنین جردن گرند پریکس را تأسیس کرد، یک سازنده فرمول ۱ که از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۵ فعالیت می کرد. دارایی خالص ادی جردن در حال حاضر ۶۰۰ میلیون دلار است.

۷. جونیور بریجمن ۶۰۰ میلیون دلار

جونیور بریجمن یک بسکتبالیست و تاجر سابق آمریکایی است. بریجمن ۱۲ سال از میلواکی جعبه و ده فرشته ها قیچی تکثیر شد. سپس در آن سرمایه گذاری کرد سریع غذا او پول می دهد و اکنون یکی از ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ است. از ژوئن ۲۰۲۲، دارایی خالص جونیور. بریجمن تقریباً ۶۰۰ میلیون دلار بود.

۸. لیونل مسی ۶۰۰ میلیون دلار

لیونل مسی یک بازیکن فوتبال آرژانتینی است و یکی از بهترین بازیکنان فوتبال امروز جهان به حساب می آید. او در حال حاضر برای تیم ملی آرژانتین بازی می کند. مسی سال ها بهترین بازیکن فوتبال بوده و چندین بار به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شده است. دارایی های نقدی لیونل ارزش مسی ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شود که او را به عنوان سومین فوتبالیست ثروتمند جهان و هجدهمین ورزشکار ثروتمند فهرست معرفی می کند.

۹. شعبده بازی جانسون ۶۰۰ میلیون دلار آمریکا

شعبده بازی جانسون او بازیکن سابق بسکتبال آمریکایی است. جانسون ۱۳ فصل در NBA برای ده آنجلس لیکرز بازی کرد. او به عنوان بازیکنی جوایز متعددی را به دست آورد که باعث شد در تالار مشاهیر NBA جایگاهی کسب کند. درحال حاضر شعبده بازی رئیس عملیات بسکتبال ده آنجلس لیکرز است. دارایی های نقدی جانسون این مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شود که او را به دومین بسکتبالیست ثروتمند جهان تبدیل می کند.

۱۰. مایکل شوماخر ۶۰۰ میلیون دلار

مایکل شوماخر یک راننده سابق فرمول ۱ آلمانی است. اگر بتوانید فقط یک راننده فرمول ۱ را نام ببرید، احتمالاً شوماخر است. او به عنوان یکی از بهترین راننده های فرمول ۱ در تمام دوران شناخته می شود. شوماخر همچنین تنها راننده ای در تاریخ است که هفت بار قهرمان مسابقات جهانی فرمول ۱ شده و پنج قهرمانی متوالی را به دست آورده است. دارایی های نقدی مایکل شوماخر ۶۰۰ میلیون دلار است.

به گزارش فارس، در این فهرست ورزشکاران برجسته ای مانند کریستیانو رونالدو با ثروت ۵۰۰ میلیون دلاری در رده دوازدهم قرار دارند. برون جیمز ستاره بسکتبال جهان با ۵۰۰ میلیون دلار در رده سیزدهم قرار گرفت. دیوید بکهام در مکان چهاردهم با ۴۵۰ میلیون دلار، راجریو فدرر تنیسور مشهور جهان با ۴۵۰ میلیون دلار در رده شانزدهم قرار دارد.

پایان پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید