kermanyy

Friday, 22 October 2021

جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟

جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟


جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟

جراحی کاهش وزن ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نباشد. روش های بای پس معده یا آستین شکم را کوچکتر می کند. کاهش معده به فرد احساس سیری سریع می دهد و میل کمتری به غذا خوردن دارد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون در نظر گرفتن دقیق ترین مشاهدات انجام شود ، بنابراین هنگام انجام عمل جراحی ، فرد باید درک دقیقی از خطرات ناشی از آن داشته باشد. همچنین به خاطر سپردن تغییرات طولانی مدت در شیوه زندگی و عادات غذایی فرد پس از جراحی بسیار مهم است. امروزه روشهای غیر جراحی و کم خطر برای کاهش وزن و دستیابی به اندامی ایده آل بدون عوارض و محدودیت های جراحی لاغری وجود دارد.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که بعداً باید در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید صحبت کنید. همه گزینه های موجود را با خود و پزشک خود بررسی نکنید.

انواع جراحی های لاغری که برای کاهش وزن استفاده می شود


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش را برای جراحی بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. روشهای کاهش وزن عبارتند از:

عمل حلقه شکم

عمل حلقه شکم

در حال حاضر ، بستن معده یک روش معمول برای کاهش وزن است ، در این مدت حلقه در قسمت بالای شکم قرار می گیرد و شکم به دو قسمت تقسیم می شود. وقتی فردی غذا می خورد ، این غذا از مری وارد معده بالای حلقه می شود. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد غذای کمتری می خورد و احساس سیری بیشتری نسبت به قبل می کند. پس از خوردن غذا ، غذا به تدریج از قسمت فوقانی به قسمت تحتانی حلقه وارد قسمت تحتانی معده می شود و به تدریج هضم می شود.

حلقه های معده طوری تنظیم شده اند که موقعیت خود را بعد از جراحی تنظیم کنند تا بیمار بتواند غذایی را که می خورد تغییر دهد. برای اعمال این تغییر ، حلقه شکمی به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل شده و توسط این درگاه تنظیم می شود. خطرات و عوارض این نوع جراحی نیز وجود دارد. گاهی ممکن است حلقه شکمی لغزیده و از جای خود بیفتد ، یا خراب شود و عملکرد خود را از دست بدهد ، در این صورت باید تعویض شود.

جراحی بای پس شکم

جراحی بای پس شکم

در جراحی بای پس معده Rox-N-Y ، شکم به دو قسمت تقسیم می شود و یک کیسه کوچک (وصله) در بالای شکم تشکیل می شود. سپس قسمت فوقانی روده کوچک به این کیسه معده متصل می شود. وقتی شخص چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی هضم می شود و جذب بدن می شود. بنابراین ، اگر بیوپسی روی این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود. علاوه بر این ، از آنجا که چرک جدید ایجاد شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت میزان کالری که فرد استنشاق می کند کاهش می یابد.

آستین معده

آستین معده

در طول آستین معده ، بیشتر یک طرف شکم برداشته می شود و باعث می شود پوشش کوچک شکم شبیه یک لوله نازک باشد. این لوله به مری فوقانی و دهانه تحتانی روده متصل می شود. در این روش ، معده از نظر اندازه کوچکتر می شود و بیمار می تواند فقط مقدار کمی غذا بخورد و معده برای مدت طولانی بعد از غذا احساس سیری می کند. کاهش وزن که فرد پس از جراحی تجربه می کند ، باعث می شود آستین معده کمتر از سایر جراحی ها مثر نباشد.

بالون داخل معده

بالون داخل معده

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان وارد مری می شود و در نهایت یک بالون سیلیکونی را وارد شکم بیمار می کند. بادکنک با مایع پر می شود و فضایی را در شکم اشغال می کند. با بالن در معده ، بیمار به سرعت احساس سیری می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط برای مدت کوتاهی جواب می دهد زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیلیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر معده خارج می شود و تنها یک کیسه معده کوچک باقی می ماند. وصله ای به انتهای روده کوچک وصل شده است. در این فرایند ، قسمت عمده روده کوچک دور زده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، مجرای صفراوی و مجرای لوزالمعده (معمولاً تخلیه صفرا و آنزیم های لوزالمعده در قسمت فوقانی روده کوچک برای هضم) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرد. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی باعث نفخ و بوی نامطبوع مدفوع می شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک جراحی پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیمار پس از این عمل چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر دهد و غذای کمتری نسبت به قبل از عمل مصرف کند. به بیمار دستورات دقیقی داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورد. اول ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار می تواند غذاهای نرم مانند تخم مرغ آب پز ، ماکارونی ، ماست و در نهایت غذاهای سفت تر بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب برخی ویتامین ها و مواد معدنی پس از عمل جراحی نیست ، باید تا آخر عمر مکمل های خاصی را زیر نظر پزشک مصرف کند. آزمایش خون میزان آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل بیمار را تعیین می کند. برای برخی ، ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی پس از جراحی بسیار دشوار است.

خطرات جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی فوت کنند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن بسته به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. علاوه بر این ، در برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

خطرات متداول بسیاری در هر عمل کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، پس از جراحی ، خطر لخته شدن خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا وریدها (ترومبوز وریدهای عمقی) وجود دارد و پزشک شما اغلب داروهایی را برای کاهش این خطر تجویز می کند. در برخی از افراد ، کاهش وزن ممکن است بعد از عمل رخ دهد. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در محل آسیب به پوست در ریه ها و یا بعد از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی از پوست اضافی باقی می ماند که منظره جذابی نیست و لباس به درستی به فرد نمی آید. برای حل این مشکل می توان جراحی دیگری انجام داد که همیشه در دسترس نیست. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع عمل جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

روشهای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که اعمال لاغری عوارض و محدودیت های زیادی برای بیمار دارد ، بسیاری از پزشکان روش های لاغری بدون جراحی را توصیه می کنند. مانند شیوه های کم خطر و ایمن لیپوماتیکبه کرایولیپولیزبه RFبه من. و لیپولیز نتایج فوری و ماندگاری را به ارمغان می آورد.

“کپی فقط با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *