جشن بزرگ غدیر در نجف / حرم حضرت علی (ع) با بیش از ۳۰۰۰ دسته گل طبیعی مزین شد + عکس و فیلم


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، همزمان با عید غدیر خم حرم حضرت علی (ع) در نجف اشرف گلباران شد و خادمان حرم علوی نه تنها حرم را آذین کردند. و راهروهای حرم و همچنین رواق نجف با بیش از ۳۰۰۰ دسته گل طبیعی.

گل آرایی ایوان نجف همزمان با غدیر خم

در این ایام مغازه های اطراف حرم نیز با پارچه های رنگارنگ و پرچم های مزین به نام حضرت علی (علیه السلام) تزیین می شود و جلوی هر مغازه شکلات و نوشیدنی پخش می شود.

وقتی به سمت حرم می روید هنوز گنبد مزین شده حرم ملا را ندیده اید که خادمان با دسته های گل تازه از زائران پذیرایی می کنند و بنر سبز رنگ «من ارل ملا و این علی ملا» است. در بالکن نجف خودنمایی می کند.

در نزدیکی حرم نیز گل هایی وجود دارد که زیبایی ایوان نجف را چند برابر کرده است. عید غدیر عید سادات است. بر این اساس خادمان حرم سادات علوی با شال های سبز و دسته های گل سرخ در دست حضور یافته و به زائران گل می دهند و عید غدیر خم را تبریک می گویند.

زائران از شهرهای مختلف به سمت حرم هجوم آورده و شعار «حیدر، حیدر» سر می دهند.اکثریت عید را به شیعیان تبریک می گویند. در این روز حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم امام علی علیه السلام را مولای و جانشین خود معرفی کرد و دین اسلام را تکمیل کرد.

پذیرایی از زائران حرم ملا و کیک هفت طبقه برای بزرگ ترین ضیافت شیعیان

برای گرامیداشت عید غدیر، مردم عراق به زیارت مرقد ملا مشرف شدند و مراسمی در گوشه و کنار نجف برگزار شد. همچنین راهپیماییمراکز پذیرایی از زائران از شب گذشته فعال شده و هر کدام با توزیع نوشیدنی و غذای گرم پذیرای زائران هستند.

کیک هفت لایه نیز از دیگر اقدامات است راهپیماییاطراف ضریحی است که به مناسبت عید غدیر خم تهیه و بین زائران و نزدیکان توزیع شد.

تبریک حرم امام علی به زائرین عید غدیر خم

به گزارش الکرار، یکی از خادمان حرم امام علی راهپیمایی آستان نیز در ورودی های حرم قرار می گیرد و علاوه بر شیر و شکلات، از حرم به زائران برکت می دهد. این برکات از سنگ کوچک حرم تا پارچه های متبرک نذری تا این آستانه است.

برپایی برنامه های فرهنگی همزمان با جشنواره غدیر

خواندن جزئی مسابقات قرآن، ترتیل خوانی، خطبه خوانی غدیر و حفظ قرآن نیز همزمان با شب عید غدیر خم در امامزاده مولا برگزار شد. همچنین خادمان سادات با حضور در بالکن نجف عید غدیر خم را جشن گرفتند و به زائران عیدی دادند.

نجف در ایام غدیر

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید