جشن تکلیف ۶۰۰ دانش آموز زنجانی برگزار شد


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان مراسم جشن جوانان روستا شیوانات شهرستان خدابنده با حضور حجت الاسلام علی موسوی امام جماعت شهرستان خدابنده برگزار شد.

این برنامه با همکاری ستاد توسعه و عمران ارتش زنجان، ستاد هماهنگی کانون مساجد استان زنجان، ستاد آموزش و پرورش، اقامه نماز، اهداء و امور خیریه به منظور افزایش سطح ایمان به خدا و نشاط معنوی برای نوجوانان پسر اجرا شد.
امام جمعه قیدار در این مراسم بر لزوم برنامه ریزی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از نظر اعتقادی و تفریحی تاکید کرد و اظهار داشت: در حدیث قدسی آمده است که خداوند همه مخلوقات را برای انسان و انسان را برای خود آفریده است زیرا انسان بهترین آفریده هاست و عزت بر همه آفریده ها فقط به خاطر آن تاج وظیفه ای است که در چنین روزی بر سر انسان می گذارند و انسان به درجه بندگی خداوند متعال می رسد.
حجت الاسلام علی موسوی با تاکید بر اینکه رسیدن به سن تکلیف انسان را به عزت می رساند و او را به خدا نزدیک می کند، گفت: انسان تکلیف باید اهمیت این مرحله از زندگی را بداند; این یک روز عالی استاکثریت این زندگی انسان های بزرگ است.

معاون پیشرفت و قرارگاه پیشرفت آبادانی و قرارگاه آبادانی نیز از برگزاری جشن تکلیف ۶۰۰ نفری به مدت یکسال خبر داد و گفت: این مراسم نیز با همکاری ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان زنجان، آموزش و پرورش است. و آموزش، ستاد اقامه نماز، کمک ها و امور خیریه و اردوی توسعه برای ۵۰ پسر اجرا می شود.

وی با بیان اینکه تکلیف یک رسالت الهی است، به بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و گفت: به گفته ایشان تا زمانی که به تکلیف نرسید، شخصیت اصلی را ملاقات نمی کند، وقتی به سن تکلیف رسید نزد ایشان بروید. چگونه آفریدگار عالم می دهد و به درگاه الهی نزدیک می شود; جشن تکلیف، ادای احترام نوجوان به مقام بندگی است.

پایان پیام/۲۳۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید