جشن دهه ۸۰ در ۲۳ مدرسه همدان/ برگزاری تریبون آزاد و مناظره دانش آموزی


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، کاظم مظاهری امروز در نشست خبرنگاران با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی از برگزاری ۴۲۴ برنامه در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: دو کمپین هشتگ ایران قوی و هشتگ جهان بدون تاریکی. این هفته برگزار خواهد شد.

وی از افتتاح ۱۰۰۰ یادواره شهید دانش آموز در این هفته خبر داد و با بیان اینکه این یادواره ها در طول سال برگزار می شود و ۱۰۰ یادواره ویژه این هفته است، گفت: صبح های مدارس نیز با برنامه های متنوع برگزار می شود که می توان از آن یاد کرد. اجرای سرودهای دانش آموزی

رئیس بسیج دانش آموزی استان همدان برنامه بزرگداشت سه شهید دانش آموز حادثه تروریستی اخیر در بارگاه مطهر حضرت شاهچراغ و دیدار با فرماندار و مدیرکل آموزش و پرورش با نخبگان بسیج دانش آموزی را برشمرد. استان بخشی دیگر از این برنامه بود و گفت: فعالیت های علمی، قرآنی، ورزشی و غیره.

وی با اشاره به دیدار با خانواده شهدای دانش آموز گفت: در استان همدان ۱.۷۶ شهید دانش آموز وجود دارد که شهید حمید هاشمی و شهید محمد رسول رضایی از شهدای شاخص دانش آموز هستند.

مظاهری با اشاره به حضور دانش آموزان در صدا و سیمای مرکز استان و نماز جمعه ۲۲ آبان ماه با اجرای برنامه سخنرانی، بحث و گفتگو و مدیریت برنامه توسط آنان به منظور هویت بخشی به دانش آموزان، گفت: با اجرای برنامه های خود در این مراسم، با حضور دانش آموزان در صدا و سیمای مرکز استان حضور پیدا کردند. «در نظر داریم این هفته یک آهنگ خیابانی اجرا کنیم و در راهپیمایی ۲۲ آبان اجرای چند گروه سرود نیز در برنامه است.

وی در ادامه با بیان اینکه به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان و روز بسیج دانش آموزی بیانیه ای توسط یکی از دانشجویان در خطبه نماز جمعه هفته آینده قرائت می شود، تصریح کرد:

مسئول بسیج دانش آموزی استان همدان با اشاره به اینکه ۱۰ هزار معلم و ۲۰ هزار دانش آموز در هفته جاری از باغ موزه دفاع مقدس بازدید می کنند، گفت: جشن دهه هشتاد نیز در ۲۳ مدرسه برگزار می شود.

با اشاره به اینکه سال گذشته لیگ علمی پایا در کشور برگزار شد و در این هفته از ۱۰ بازیکن برتر استان تجلیل می شود گفت: استان همدان به عنوان یکی از سه تیم برتر کشور شناخته شده است.

مظاهری با اشاره به اینکه برگزاری تریبون های آزاد و مناظره های دانشجویی از دیگر برنامه هایی است که از این هفته آغاز و در طول سال ادامه دارد، از ذکر خاطره و قرائت وصیت نامه شهدا در مزار شهدای دانشجو خبر داد و گفت: پاسخگویی به شبهات سیاسی. ، معرفی و باورهای دانشجویی نیز در برنامه گنجانده شده است.

وی با اشاره به طرح بسیج دانش آموزی برای حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و محروم افزود: سال گذشته برنامه توزیع ۵ هزار بسته لوازم التحریر را داشتیم که امسال نیز این طرح اجرا می شود. سوق و مدیران مدارس خود را با حفظ حرمت دانش آموزان بین خانواده هایشان توزیع کنند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان همدان به اعزام پرستاران و ماماها به مدارس دخترانه برای بیان مسائل در این زمینه اشاره کرد و افزود: در این راستا تفاهم نامه ای با بسیج جامعه پزشکی منعقد شده است و تمام تلاش ماست. اعتقاد ما این است که دانش آموزان را یک قدم به خدا نزدیکتر کنیم، صرف نظر از مسائل دینی، قرب الهی با ایجاد شغل یا پاسخگویی به سوالات و مواردی از این دست حاصل می شود.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید