جنایات آمریکا علیه مردم ایران سابقه ۶۰ ساله دارد


به گزارش خبرنگار زنجان فارس، آیت الله شیخ علی خاتمی در خطبه های نماز این هفته زنجان با اشاره به اینکه هفته افشای حقوق بشر آمریکاست، اظهار داشت: جنایات آمریکا علیه مردم. ایران تاریخی ۶۰ ساله دارد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، شهادت آیت الله صدوقی و حمله توسط ناوگان آمریکایی در هواپیمای مسافربری، از جمله جرایم حقوق بشری ثبت شده در آمریکا، علیه مردم ایران است که با عملکرد وکلای آمریکایی در تدوین قوانین حقوق بشری مغایرت دارد.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بر مردم به ویژه جوانان در مواجهه با استعمار از جمله آمریکا، گفت: باید مراقب باشیم فریب استعمار را نخوریم زیرا آنها به بهانه اقدامات زیبا و اغلب انسان دوستانه اقدامات جنایتکارانه خود را انجام می دهند. .

آیت الله خاتمی در ابتدای ماه ذیبحث و جدل و در سالروز ازدواج حضرت فاطمه (س) و امام علی (علیه السلام) به عنوان الگوی زندگی بشریت، تاکید و تاکید کرد: ازدواج نزد خداوند از جایگاه والایی برخوردار است، زیرا اراده خداوند بر تداوم آن است. نژاد انسان.

امام جمعه زنجان با اشاره به ارزش والای حضرت فاطمه (س) در نزد حضرت علی (ع) گفت: همین که حضرت علی (علیه السلام) می فرمایند حضرت فاطمه (س) همین ارزش این زندگی است بس است. راهی که او به سوی خدا بیاید و خدا را بندگی کند. و این نشان دهنده عزت و احترام فراوان حضرت فاطمه (س) است.

وی مهربانی، عشق و محبت را راه حل انسان برای مقابله با مشکلات ازدواج دانست و افزود: ازدواج از معشوق است.اکثریت قراردادها با خداوند متعال است.

آیت الله خاتمی بر تساوی همه انسان ها در نزد خداوند اعم از زن و مرد تاکید کرد و افزود: ملاک برتری انسان در نزد خداوند متعال به شاخص هایی مانند تقوا، مسئولیت پذیری و انسانیت انسان ها مربوط می شود.

پایان پیام/۷۳۰۰۴
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید