جنگنده های اف ۳۵ رژیم صهیونیستی زمین گیر شدند


به گزارش خبرگزاری فارس، جنگنده های باشکوه اف ۳۵ آمریکایی ناوگان هوایی رژیم موقت صهیونیستی به دلیل نقص فنی زمین گیر شدند.

پس از نگرانی ارتش آمریکا در مورد نقص در سیستم های پرتاب F-35، نیروی هوایی اسرائیل به طور موقت عملیات این هواپیماهای نظامی را متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروی هوایی اسرائیل صبح یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد که جنگنده‌های مذکور تحت بررسی‌هایی قرار خواهند گرفت که چندین روز به طول می‌انجامد و هرگونه عملیات انفرادی با F-35 با مجوز ویژه از سوی ارتش انجام خواهد شد. فرمانده نیروی هوایی.

اقدام رژیم تل‌آویو به دنبال اعلام ارتش آمریکا در روز جمعه مبنی بر احتمال شکست کارتریج‌های انفجاری در سیستم‌های اجکتور سه مدل هواپیمای نظامی آمریکا، از جمله جت جنگنده F-35، انجام شد که به طور موقت برخی از عملیات‌های آمریکا را مختل کرد.

بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده در ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۱، نیروی هوایی اسرائیل ۳۰ فروند جنگنده F-35 دارد و پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۲۴ به ۵۰ فروند برسد.

ارین لاکهارت سخنگوی نیروی هوایی نیز اعلام کرد که ۳۰۰ فروند هواپیمای نظامی این کشور شامل حدود ۴۰ درصد از ناوگان T-38، ۱۵ درصد از ناوگان T-6 و همچنین تعداد نامعلومی F-35 زمین گیر شده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید