جوسازی بلینکن درباره ادعای ضد ایرانی جدید آمریکا


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از ماجرای جدید مقامات قضایی آمریکا و متهم کردن یک شهروند ایرانی به سوء قصد برای ترور «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه این کشور شروع به داد و بیداد علیه ایران کرد. پرداخت.

وی در توییتر نوشت: پیام ما به ایران روشن است: ما تهدید به خشونت علیه آمریکایی‌ها را تحمل نخواهیم کرد – و این قطعاً شامل مقامات دولتی سابق نیز می‌شود. هر حمله ای عواقب جدی خواهد داشت.»

وزارت دادگستری آمریکا چهارشنبه شب با انتشار بیانیه ای مدعی شد که یک تبعه ایرانی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تلاش برای ترور جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید متهم شده است. وزارت دادگستری ایالات متحده مدعی شد که متهم ۴۵ ساله قصد داشته با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار افرادی را برای ارتکاب این قتل استخدام کند. در این بیانیه ادعا شده است که انگیزه این فرد احتمالا انتقام جویی از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از صدور این بیانیه گفت: دولت بایدن از حفاظت از همه آمریکایی ها در برابر تهدیدات خشونت آمیز و تروریسم کوتاهی نخواهد کرد.

در همین راستا وب سایت خبری اکسیوس مدعی شد که وزارت دادگستری آمریکا به مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق گفته است که وی پس از جان بولتون، مشاور امنیتی سابق کاخ سفید، دومین هدف توطئه ادعایی این وزارتخانه بوده است. .

سناریوی جدید ضد ایرانی آمریکا در بحبوحه مذاکرات لغو تحریم ها با هدف فشار بر ایران با واکنش شدید سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مواجه شد و نسبت به هرگونه اقدام علیه شهروندان ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک هشدار داد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به روایت جدید آمریکایی ها گفت: مسئولیت پاسخگویی به جنایات متعدد تروریستی است. این است که دولت آمریکا یا مستقیماً در قتل ناجوانمردانه سلیمانی دست داشته یا با حمایت آمریکا مانند جنایات تروریستی رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی مانند داعش انجام شده است.

سخنگوی سازمان دیپلماسی گفت: نخ و بی‌اساس بافتن این افسانه‌ها در حال تبدیل شدن به رویه‌ای تکراری در سیستم قضایی و تبلیغاتی آمریکا است و این بار در ارتباط با عناصر ورشکسته سیاسی و بی‌ارزش مانند بولتون برای پیشبرد این امر سناریوهایی ایجاد می‌کند. روند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه اقدام علیه شهروندان ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک اکیدا هشدار می دهد و تاکید می کند که این حق را برای خود محفوظ می دارد که طبق قوانین بین المللی برای دفاع از حقوق دولت و اتباع جمهوری اسلامی اقدام کند. ایران

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید