حجاب نماد جمهوری اسلامی و نشانه سلامت روانی جامعه است


حجت الاسلام سید محمد سادات رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: حجاب یکی از ضروری ترین فرائض الهی است و منشأ قرآنی و شرعی دارد و رعایت آن رعایت شود. نشانه سلامت روحی و روانی جامعه و نشانه نظام مقدس اسلامی است.

وی افزود: در کشور ما مرجع عاقلانه ای برای تصمیم گیری درباره فرهنگ حجاب و عفاف وجود ندارد و این فریضه الهی بسیار مظلوم است و نه تنها حامیان جدی ندارد، بلکه مخالفان زیادی در دولت دارد.

وی ادامه داد: سخت گیری قوانین راهنمایی و رانندگی که یک قرارداد اجتماعی است و همه موظف به رعایت آن هستند، یا اصرار به استفاده از ماسک در هنگام ورود به ادارات به دلیل ویروس کرونا در حالی که ویروس بداخلاقی و بدحجابی است، چگونه است. بسیار خطرناکتر از ویروس کرونا است و باعث زوال خانواده های اصیل ایرانی و جامعه اسلامی می شود و رکن اصلی نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام در مقابله با فرهنگ ایرانی اسلامی است.

سادات در ادامه تصریح کرد: برای گسترش این فریضه الهی عزم جدی و بسیج همگان از جمله ایجاد مرکز تخصصی سیاست گذاری و تصمیم گیری حجاب با نقش آفرینی بانوان به ویژه مبلغان حوزه های علمیه خواهران برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده در ما مقوله حجاب هستیم.

به گفته وی، جلوگیری از ورود زنان محجبه به ادارات و مراکز دولتی، تشویق زنان محجبه و برگزاری جلسات توجیهی بر اساس منویات مقام معظم رهبری در مقوله حجاب و عفاف، برگزاری دوره های آموزشی و بصیرت ویژه خانواده ها و توجه ویژه به رسانه ملی و مراکز آموزشی از ابتدایی تا دانشگاه شامل محتوای مناسب در مورد اهمیت حجاب و آثار زیانبار ترک آن در متون آموزشی، برخورد قاطع با ناقضان هنجارهای سلامت اجتماعی توسط قوه قضائیه و نیروی انتظامی و حمایت از امر به معروف و پرهیز از منکر از دیگر موارد لازم برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید