حجت الاسلام ذوالنوری: تناسب جرم و مجازات یکی از نیازهای مهم قوه قضائیه است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قم که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، با بیان اینکه فلسفه قوه قضائیه اجرای عدالت است، اظهار داشت: مردم عدالت خواه هستند. احساس کنند که پس از بازگشت از قوه قضائیه باید احساس کنند که عدالت در حق آنها اجرا شده است، آن روز باید جشن گرفته شود.

وی افزود: اگر امروز مشکلات مردم افزایش پیدا کند، مسئولیت آن بر دوش قوه قضائیه خواهد بود و به نوعی بی عملی سایر نهادها، قوه قضائیه را با مشکل مواجه می کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته دولت ها و برخی از مجالس انگیزه ای برای تقویت قوه قضائیه نداشتند چرا که قوه قضاییه ای که توانایی و توانایی دستگیری کلاهبرداران را داشته باشد برای آنها مطلوب نبوده و آن طور که باید و باید و شاید در بودجه و شورا قوه قضاییه دیده نشد.

وی ادامه داد: امروز که صحنه، روش و ابزار جرم تغییر کرده و بیشتر جرایم در حوزه فضای مجازی رخ می دهد، نتوانسته ایم تحولات لازم را در حوزه عدالت کشف کنیم و این درخواست جدی از سوی ماست. مردم.”

ذوالنوری گفت: برای کاهش پرونده های قضایی در برخی موارد نیازمند تقویت پیشگیری هستیم و در جایی باید قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم وارد عمل شود تا در زمینه بی حجابی، بدحجابی و حیوان آزاری که هنجارها را تحت تاثیر قرار می دهد شکایت نکنیم. و قوه قضائیه قانون حمایت از احکام معروف که مبنای اصلی آن قوه قضائیه است باید معرفی و مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر عدم تناسب جرم و مجازات، تصریح کرد: مجازات جرائم بسیار ضعیف است و سارق اغلب دزدی می کند اما مجازات او با جرمش سازگاری ندارد و دوباره مرتکب جرم می شود.

انتهای پیام/ ۷۸۰۲۳
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید