حجت الاسلام فرحزاد: تولد دوباره غدیر از واجبات الهی است


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد طی سخنانی در همایش ملی غدیریان وی که شب گذشته در حرم نجمه خاتون بانوی کرامت برگزار شد، گفت: غدیر بر اساس بیانات اهل بیت(ع) و آیات قرآن کریم از همه مراسم و مناسبت ها مهمتر است. سال و تولد دوباره غدیر مهمتر از روشن است واجب و منشأ همه شعائر الهی است.

رئیس ستاد مردمی غدیر خم خاطرنشان کرد: امام صادق علیه السلام در روز غدیر ۵ خطبه دارند که در یکی از آنها سه بار قسم می خورد که خداوند وافتادن او چیزی مهمتر از غدیر خلق نکرد.

فرحزاد تاکید کرد: لازم است شاعران آئینی پیش از ایام غدیر خم دست به کار شوند تخته ها مذهبی همراه با جشن در جامعه فرهنگ سازی کنیم.

استاد حوزه در ادامه گفت: معرفی و احیای غدیر به واقع مصداق بارز کمک به دین خداست و نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم.

فرحزاد تاکید کرد: مناسبت های قبل و بعد از غدیر نیز بسیار مهم است و باید از عید قربان تا غدیر مراسم بزرگی در شهرستان ها برگزار شود.

وی در پایان تاکید کرد: آداب عید غدیر خم نیز بسیار مهم است و در این روز بزرگ نباید غذا خورد، روزه گرفت، صدقه داد، زیارت کرد و جشن گرفت. عروسی فرات و … مورد غفلت قرار گرفت.

پایان پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید