kermanyy

Friday, 22 October 2021

حسینه امنیت هندوها در بنگلادش را تقویت می کند

حسینه امنیت هندوها در بنگلادش را تقویت می کند


دولت بنگلادش پس از حمله به معابد و میگوها در جشن های دورگا پوجا ، امنیت بیشتری را به جامعه هندو این کشور تضمین کرده است.

تصویر: طرفداران یک معبود الهه دورگا را برای غرق شدن در رودخانه بوریگانگا در آخرین روز جشنواره دورگا پوجا در داکا حمل می کنند. عکس: محمد پونیر حسین / رویترز

دولت گفته است که ماموران گارد مرزی بنگلادش (BGB) برای حفظ امنیت در 22 منطقه مستقر شده اند. داکا تریبیون گزارش شده سرهنگ دوم فیضور رحمان ، مدیر عملیات BGB ، گفت که کارکنان BGB به درخواست معاونین کمیسیونر و طبق دستور وزارت خانه مستقر شده اند.

اسدوزامان خان ، وزیر کشور ، روز پنجشنبه گفت که چندین نفر درگیر در حادثه کومیله شناسایی شده اند و برخی از محرکان ادعا شده دستگیر شده اند.

وی گفت: “ما به دنبال افرادی هستیم که در این حادثه دخیل بوده اند.”

وزیر کشور با ادعای اینکه مقامات بعد از تحقیقات جزئیات را به رسانه ها اطلاع می دهند ، گفت: به نظر می رسد این یک حرکت با انگیزه است که توسط گروهی سرمایه گذاری شده برنامه ریزی شده است.

او گفت که برخی از مظنونان در کومیلا دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفته اند.

پس از انتشار خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر هتک حرمت به قرآن کریم در محلی در دورگا پوجا ، در حاشیه نانوار دیگی ، خشونت های اجتماعی روز چهارشنبه در نقاط مختلف بنگلادش شروع شد.

چندین مورد خرابکاری به همه گیر دورگا پوجا گزارش شد.

در جریان خشونت های اجتماعی در جریان جشن های دورگا پوجا در حاجیگانج اوپازیلا در چندپور ، دست کم سه نفر کشته و 60 نفر زخمی شدند ، از جمله روزنامه نگاران ، پلیس و مردم عادی.

این حادثه روز چهارشنبه زمانی رخ داد که طرفداران هندو دورگا پوجا ، بزرگترین جشن مذهبی در جامعه هندوها در بنگلادش را جشن گرفتند. داکا تریبیونبه

پیش از این ، در کومیله ، دست کم 50 نفر زخمی شدند در حالی که گروهی از افراط گرایان مذهبی با نیروهای انتظامی در منطقه نانوا دیگیرپار بر سر گزارش “تخریب قرآن کریم” در پوجا مانداپ درگیر شدند. ستاره روزانهبه

در همین حال ، شیخ حسینه ، نخست وزیر بنگلادش هشدار تندی صادر کرده و گفته است که هر کسی که در حمله به معابد هندوها و اماکن دورگا پوجا در کومیلا دست داشته باشد ، در امان نخواهد بود.

وی روز پنجشنبه در مراسم تبادل احوالپرسی با مردم جامعه هندو به مناسبت دورگا پوجا ، گفت: “حوادث در Cumilla در حال بررسی است. هیچ کس در امان نخواهد بود. مهم نیست که از چه مذهبی هستند.”

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *