حل مشکل کمبود مدرسه در قم نیازمند همکاری همه دستگاه ها است


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقای نژاد در دیدار با اعضای انجمن مدرسه خیرین استان، با بیان اینکه حضور مردم در محل همراه با مشارکت مردمی به عنوان متدین، کمک و فعالیت است، گفت: انجمن های خیریه یکی از عوامل حفظ و تثبیت انقلاب اسلامی است. وی بیان کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز یکی از تشکل های ارزشمند کشور است که باید از ظرفیت آن برای رشد فکری، شناختی و زیرساختی استفاده کرد.

وی با اشاره به همکاری و تعاملات گذشته مجموعه مدیریت شهری با آموزش و پرورش استان گفت: شهرداری قم آمادگی هرگونه همکاری و تعامل با آموزش و پرورش را برای توسعه و تجهیز مراکز آموزشی به عنوان ظرفیت و ظرفیت قانونی خود دارد. .

شهردار قم بابیان اینکه اگر سهم ۵۰ درصدی راه و شهرسازی برای ساخت مدرسه و واگذاری زمین پرداخت شود، می توان انتظار داشت مشکل کمبود مدرسه در قم حل اساسی شود، ادامه داد: راه و شهرسازی آن را پرداخت می کند. سهم ۵۰ درصدی، شهرداری قم آمادگی اجرای مدرسه سازی در مناطق هدف در قالب های مختلف را دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شورای شهر قم پیگیر موضوع معافیت از عوارض حفاری مدارس به ویژه در حوزه مدارس خیریه است و به زودی مصوبه ای را به شورای اسلامی شهر ارائه خواهد کرد.

دکتر. سقای نژاد ادامه داد: تسهیل در صدور مجوزها، شناسایی محل های احداث مراکز آموزشی و بررسی معافیت های حفاری مدارس خیریه از جمله زمینه های آماده تعامل شهرداری و آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به درخواست جمعی از اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز قم مبنی بر صدور پروانه کسب در مدارس برای تامین هزینه های جاری گفت: بهره وری بخشی از فضای مدرسه یکی از مواردی است که زمینه های فقهی، اجتماعی و حقوقی آن الزامی است. توسط نهادهای متولی تعریف شود.

شهردار قم بابیان اینکه مشکل کمبود مدرسه در قم بدون همکاری بین نهادی حل نمی شود، تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی زیربنای هر توسعه انسانی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی است. ابعاد

وی با تاکید بر اینکه مدیریت امروز آموزش و پرورش قم را می توان با وجود کمبود شدید مردم، علاوه بر فرسایش برخی زیرساخت ها، معجزه دانست، گفت: تا زمانی که همدلی و مشارکت در سطح کشور وجود نداشته باشد، ریشه و مشکلات زیرساخت های آموزشی حل نمی شود

ثقای نژاد بابیان اینکه با حضور جمعی از اندیشمندان کشور، مهم ترین موضوعات و محورهای کشور به صورت مستمر در جلسات بررسی می شود، افزود: حوزه آموزش و پرورش در این جلسات به من سپرده شد و شخصا انجام دادم. بررسی عمیق مشکلات اساسی آموزش.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید