حمایت انجمن اوتیسم زنجان از ۱۲۱ بیمار/ کاردرمانی زندگی بیماران را نسبتاً بهتر می کند


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اوتیسم واژه‌ای است که برخی از مردم تا به حال نام آن را نشنیده‌اند، اما در دنیای واقعی، به‌ویژه برای خانواده‌هایی که با آن درگیر هستند، معنا و مفهوم خاصی دارد.

اگرچه این بیماری علاوه بر ناشناخته بودن، درمان ندارد، اما تجربه ثابت کرده است که با کاردرمانی می توان زندگی افراد اوتیستیک و خانواده هایشان را بهبود بخشید.

کمال بهرامی، رئیس شورا مدیریت انجمن اوتیسم استان زنجان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار فارس با تاکید بر اینکه آمار صحیحی از تعداد بیماران اوتیسمی در هیچ انجمنی وجود ندارد، اظهار داشت: این انجمن در حال حاضر ۱۲۱ مراجعه کننده دارد.

رئیس هیئت مدیره مدیریت انجمن اوتیسم استان زنجان با بیان اینکه افراد مبتلا به اوتیسم به صورت طیفی تقسیم می شوند، افزود: این مبتلایان از اوتیسم کلاسیک دور و ایزوله تا بیش فعال هستند و در واقع این بیماری طیف وسیعی را در بر می گیرد.

وی راهکار کمک به شناسایی به موقع کودکان اوتیستیک و ارائه خدمات توانبخشی را کمک کرد و ادامه داد: ارائه خدمات توانبخشی از بروز عوارض بعدی جلوگیری می کند.

بهرامی به دندانپزشکی و ارائه خدمات در این بخش به عنوان یکی از معضلات جدی افراد اوتیستیک اشاره کرد و اظهار داشت: تا چندی پیش زنجان مرکزی برای نگهداری از این بیماران نداشت و بیماران به کرج ارجاع می شدند اما در حال حاضر مرکز مراقبت های خصوصی دندانپزشکی مراقبت از این کودکان به این دلیل که بیماران اوتیستیک برای دریافت مراقبت های دندانی باید آرام بخش شوند.

رئیس هیئت مدیره مدیریت انجمن اوتیسم زنجان بر هزینه بالای توانبخشی بیماران اوتیستیک تاکید کرد و گفت: در حال حاضر هر جلسه گفتار درمانی یا کاردرمانی ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارد و این موضوع زمانی پیچیده می شود که بدانیم پاسخ به درمان در بین مبتلایان به اوتیسم متفاوت و اغلب زمان بر است. . ضرب الاجل.

وی با تاکید بر اینکه کودکان اوتیستیک پس از کاردرمانی بهبود نسبی پیدا می کنند، افزود: یکی از دلایل اصلی ناآرامی کودکان اوتیستیک عدم ارتباط و تفاهم است.

بهرامی با اشاره به نقش مهم تشخیص به موقع اوتیسم در بیماران گفت: در صورت تشخیص به موقع و صحیح می توان با کاردرمانی زمینه حضور آنان در مدرسه را فراهم کرد.

رئیس هیئت مدیره مدیریت انجمن اوتیسم زنجان به فعالیت آموزشگاه اوتیسم مقطع ابتدایی در زنجان اشاره و تصریح کرد: این دانش آموزان در مقاطع بالاتر در مدارس استثنایی تحصیل می کنند.

او مهم استاکثریت وی از انتظار فعالان این انجمن برای معرفی اوتیسم به مردم خبر داد و تصریح کرد: آمار ارائه شده در مورد این بیماری در واقع یک کوه یخ است.

بهرامی با بیان اینکه طبق اخبار، اوتیسم جزو بیماری های خاص طبقه بندی می شود، ادامه داد: این موضوع فقط در اخبار مطرح است و تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس هیئت مدیره مدیریت انجمن اوتیسم زنجان هزینه نگهداری هر بیمار اوتیستیک در بخش توانبخشی را معمولاً ۶ تا ۷ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این بیماران از بیمه معمول و رایج در جامعه استفاده می کنند و در برخی موارد خانواده نیز بیمه اضافی دارند.

پایان پیام/۷۳۰۰۴
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید