حمایت قاطعانه نیروهای مسلح یمن از مقاومت فلسطین


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از جنبش انصارالله، نیروهای مسلح یمن نیز از مبارزات جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین علیه رژیم صهیونیستی که به کشتار کودکان می پردازد، حمایت کردند.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد: تمامی نیروهای نظامی، کل ارتش و کمیته های مردمی یمن آماده و مایل به حمایت از برادران فلسطینی خود در صورت لزوم هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «المسیره» سریع تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن آماده هرگونه دستور رهبری برای حمایت از مردم فلسطین در صورت لزوم هستند. ما یک ملت و یک ملت هستیم و هرگونه حمله به فلسطین، حمله به یمن و تمام مقاومت است».

پیش از این «زیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن، تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ترور «تیسیر الجباری» فرمانده سپاه قدس، بازوی نظامی را به شدت محکوم کرده بود. جنبش جهاد اسلامی فلسطین و موضع قاطع یمن در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت، بر قهرمانی آن تا آزادی سرزمین اشغالی فلسطین تاکید کرد.

جنگنده های رژیم صهیونیستی جمعه شب دور جدید حملات خود علیه نوار غزه را تحت عنوان «عملیات طلوع» آغاز کردند که طی آن فرمانده ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و ۹ نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله کشته شدند و صالح به شهادت رسید.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. سرایا القدس در این رابطه اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از ۱۰۰ موشک به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

وزارت بهداشت نوار غزه صبح یکشنبه اعلام کرد که از آغاز عملیات جدید رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکنون ۲۴ فلسطینی از جمله ۶ کودک کشته و ۲۱۵ نفر دیگر زخمی شده اند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید