حملات موشکی جدید روسیه اوکراین را خشمگین کرد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، حملات موشکی روسیه به بندر «اودسا» واقع در مجاورت دریای سیاه و دو زیرساخت حمل و نقل روز شنبه خشم اوکراین را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرماندهی جنوب اوکراین بدون اشاره به خسارات و تلفات این حمله اعلام کرد که دو فروند موشک به زیرساخت بندر اودسا اصابت کرده و پدافند هوایی اوکراین دو موشک دیگر را ساقط کرده است.

همچنین ۱۳ موشک روسی به زیرساخت های فرودگاه نظامی و راه آهن در مرکز اوکراین اصابت کرد که ۳ کشته و ۹ زخمی بر جای گذاشت. به گفته فرماندار محلی، این حمله راکتی باعث قطع برق در منطقه “کروپیونیتسکی” شده است.

از سوی دیگر، امروز (شنبه) اطلاعات ارتش انگلیس اعلام کرد که با تلاش نیروهای اوکراینی برای پیشروی در منطقه «خورسون»، درگیری شدید میان آنها و نیروهای روسی در ۴۸ ساعت گذشته ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در واکنش به ادامه حملات روسیه، آن را به «تفک کردن» رئیس جمهور روسیه در قالب دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس جمهور ترکیه تشبیه کرد.

این مقام اوکراینی با اشاره به توافق روز گذشته روسیه و اوکراین برای از سرگیری صادرات غلات با میانجیگری ترکیه و سازمان ملل متحد، گفت: ۲۴ ساعت طول نکشید که روسیه به اودسا حمله موشکی کرد و عهد خود را زیر پا گذاشت. و تعهدات». او در مقابل سازمان ملل و ترکیه خیره شد.»

وی همچنین گفت: اگر روسیه به تعهدات خود عمل نکند، باید مسئولیت کامل بحران جهانی غذا را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید