حواشی جلسه شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد/ از جمعیت ۱۶ هزار نفری بیکار تا بغض نماینده بخش خصوصی


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، علی شهابی نسب در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد آماری از نرخ بیکاری استان از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ ارائه کرد و گفت: نرخ بیکاری استان در سال ۹۸ ۱۲ بوده است. درصد، در سال ۹۷ به ۱۳.۳ درصد، در سال ۱۳۷۷ به ۱۰.۸۴ درصد، در سال ۱۳۷۸ به ۱۰.۹۳ درصد و در سال گذشته نرخ بیکاری استان به ۹.۱ درصد رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جایگاه استان از نظر نرخ بیکاری در سال ۹۹، ۲۱ کشور بوده که از نظر کاهش نرخ بیکاری به ۹.۱ درصد در سال گذشته رتبه شانزدهم را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت شاغل استان ۱۶۷ هزار نفر است، گفت: جمعیت بیکار استان ۱۶ هزار و ۸۱۳ نفر است در حالی که نرخ مشارکت استان ۳۴.۵ درصد است که معادل ۴۰ درصد از آمارهای استان است. کشور.

این مسئول ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ در تبصره های ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه پیش بینی شده است که کمیسیون امداد و بهزیستی و پارک علم و فناوری سهم استان را در اعتبارات این سه حوزه جذب کنند.

سید احسان عسکری با اشاره به اینکه پیش بینی می شود در سال جاری برای ۱۳ هزار و ۵۲۰ شغل ایجاد شود، گفت: تاکنون ۵۰۹ نفر در سامانه دفتر کار ثبت نام کرده اند که رقم پایینی است.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و نماینده بخش خصوصی پس از این نشست با انتقاد از روند برگزاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: آنچه در کارگروه اشتغال شاهد هستیم توجه بیشتر به بودجه و بودجه است. مبلغ بودجه را ارائه دهید.

وی گفت: ما در سیستم برنامه ریزی با مشکل مواجه هستیم. بخش خصوصی و بخش سرمایه گذاری باید شغل ایجاد کند.

کیانی بر تامین امنیت سرمایه گذار تاکید کرد و گفت: مسئولان در مورد ایمنی سرمایه گذار چه باید بگویند؟

قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد گفت: سال گذشته ۶۸۰۰ طرح اشتغالزایی ایجاد کردیم. این در حالی است که برای امسال ۴۱۰ میلیارد تبصره ۱۶ در نظر گرفته شده که تاکنون ۳۷۰ میلیارد آن ابلاغ و ۱۴۰ میلیارد آن به شعب تعلق گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کمیته امداد حضرت امام امسال با این میزان اعتبار برای ۸ هزار و ۱۱۰ شغل ایجاد می کند.

در ادامه صالحی مسئول بسیج سازندگی گفت: با ۳۷ میلیارد اعتباری که به بسیج سازندگی اختصاص یافت برای ۶۳۰ نفر شغل ایجاد شد.

در ادامه جلسه استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به بانک ها گفتند باید سختگیری را کاهش دهند.

احمدزاده با بیان اینکه جمعیت بیکار در استان زیاد است، افزود: در برنامه هایی که به عنوان مهمان یک کشور داریم بیشترین تقاضا و مراجعه مردم ایجاد اشتغال است که این یک ضعف بزرگ فرهنگی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دیر برگزار شدن جلسه شورای انزوا انتقاد کرد و گفت: سه ماه را از دست دادید، هشت ماه باقی مانده را حساب کنید تا تغییری ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه منابع خوبی برای ایجاد ۱۳ هزار فرصت شغلی در اختیار استان قرار گرفته است، گفت: دستگاه ها باید برنامه هایی را ارائه کنند تا بدانند برای ایجاد اشتغال چه کار می کنند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید فروشگاه های بزرگ را ملزم به آوردن حساب های خود به استان کرد، گفت: پتروشیمی گچساران اعلام آمادگی کرده است که حساب های خود را به استان بیاورد، زمانی که پتروشیمی گچساران بتواند حساب های خود را به استان بیاورد رفاه و کوروش و سایرین می توانند. آوردن

برتامین با بیان اینکه برای حمایت از تولیدات استان باید خرید در استان انجام شود، بر امنیت سرمایه گذار در استان تاکید کرد و افزود: در این زمینه با چالش مواجه هستیم. ولایت منصرف می شود و می گوید مال من اینجا در خطر است.

احمدزاده تاکید کرد: کار فرهنگی شهرستان به شهر در این زمینه باید توسط دستگاه ها انجام شود ضمن اینکه از همه مردم استان می خواهم همکاری کنند تا سرمایه گذاری در استان انجام شود.

پس از سخنان استاندار مبنی بر تامین امنیت سرمایه گذار، وی با خشم و ناراحتی استاندار را خطاب قرار داد و گفت: آقای احمدزاده بچه های استان با برخورد نامناسب این استان را ترک کرده اند چه برسد به سرمایه گذاران استان های دیگر.

کیانی ادامه داد: آقای استاندار گله مند و ناراحت هستم، بیایید با من جلسه بگذارید تا بگویم چه کسانی سرمایه گذاران از این استان فرار کرده اند، من می توانم در یک جلسه نام تک تک این افراد را نام ببرم.

انتهای پیام/ ۸۲۰۲۴
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید