خراسان رضوی ۳۴۸ جانباز با بیش از ۵۰ درصد عوارض شیمیایی دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، جواد غلامپور معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: از تعداد ۹ هزار و ۵۷۱ جانباز دارای عوارض شیمیایی جزئی یا شدید در استان، تعداد بیشتری از جانبازان این استان افزایش یافته است. بیش از ۳۴۸ ۵۰ درصد عوارض شیمیایی دارند.

غلامپور افزود: از ۳۴۸ جانباز ذکر شده، ۱۳۷ نفر دارای عارضه ریوی، ۱۰۷ نفر چشم و ۱۰۴ نفر دارای عوارض پوستی هستند.

وی ادامه داد: در مجموع ۴۰ جانباز شیمیایی در استان دچار عوارض شدید و در حال مداوا هستند و از این تعداد ۷ نفر جانباز با بیش از ۷۰ درصد عوارض هستند.

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: هر ساله ۷۰ درصد جانبازان شهید می شوند اما نمی توان به طور دقیق گفت چه تعداد از آنها بر اثر عوارض شیمیایی به شهادت می رسند اما آنچه مسلم است. است هر ساله حداقل یک جانباز شیمیایی از این استان به خیل شهدا می پیوندد.

غلامپور به برخورد تخصصی و ویژه با جانبازان شیمیایی در استان اشاره کرد و افزود: در گذشته جانبازان عزیز برای مداوا به خارج از کشور اعزام می شدند اما در حال حاضر سالی دو بار تیم های تخصصی درمانی از آلمان زیر نظر پزشکان به تهران می آیند. پروفسور استاینسل.” بیا، ما حدود هفت جانباز با عوارض جدی را که هر لحظه نیاز به درمان با این فرمت دارند، می فرستیم.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید