خزاعی: سینما روایت سیاهی و تلخی نیست/ رسالت هنرمند تزریق امید به جامعه است


به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه نهمین هفته فیلم و عکاسی انجمن سینمای جوانان استان اردبیل و هشتمین جشنواره استانی فیلم مهر اردبیل با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و جمعی از مدیران سینمایی برگزار شد. ، کارمندان و فیلمسازان، در مرکز فرهنگی فمینینو اردبیل برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، در این مراسم محمد خزایی با اشاره به خلاقیت و ایده پردازی چشمگیر سینماگران استان اردبیل در تهیه و پخش تیزرها و کلیپ ها گفت: دیده می شود. توسط هنرمندان

وی افزود: استان اردبیل از نظر نیروی انسانی در حوزه سینما ثروت قابل توجهی دارد اما از نظر زیرساختی و سینمایی با سختی مواجه است. از این رو در نظر داریم تا پایان دولت سیزدهم با حمایت و همکاری سازمان سینمایی، استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد و دستگاه های اجرایی استان، ساخت و سازهای مدرن و مدرن را برنامه ریزی کنیم. سالن های به روز. . بیشتر داشتن.

وی با بیان اینکه لازم است سینماگران با خودآگاهی و شناخت ارزش های جامعه، شهر و استان خود روی روایت و تصویرسازی کار کنند، تصریح کرد: رسالت هنرمند تزریق امید به جامعه است. انتظار می رود با سرمایه بتوان تحولات جامعه را توسعه و تعالی بخشید.

وی ادامه داد: جامعه و مردم سینمای مستاصل و مغایر با ارزش های اجتماعی و خانوادگی و شاید یکی از مهم ترین دلایل دوری مردم و خانواده سینماها را در کنار شرایط عمومی پسابرجام تحمل نمی کنند. دوران مدرن. تاج، از همان محتوای نامرتبط باشد.”

به گفته وی، نهاد مقدس خانواده با مفاهیم و اخلاقی چون همدلی، امید، روحیه تعاون و تعاون اجتماعی متجلی و معنا می یابد و سینمای ما باید روایتگر ارزش های خانواده و تقویت و اعتلای آن باشد. . .

خزایی با بیان اینکه جامعه از تصاویر زیبا، الهام بخش و حماسی استقبال می کند، گفت: تصویر زیبا بسازید، با جامعه و جهان بینی دقیق به سینما بروید. سینما داستان سیاهی ها و تلخی ها نیست. حقیقت هنر به قول بزرگان ایجاد روزنه های امید و نور است.

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: سینما می تواند نقش بسزایی در کاهش یا حتی افزایش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

وی ادامه داد: سینما می تواند با نشان دادن و القای سبک زندگی غربی پدیده شوم مدرنیسم را برانگیزد که در صورت غفلت هنرمندان و نخبگان جامعه منجر به تغییر هویت ملی، تاریخی، دینی و تحول آفرین جامعه به بلندمدت می شود. ”

خزاعی تصریح کرد: سینما، تلویزیون و رسانه شمشیر دولبه ای هستند که در صورت غفلت و بی توجهی به هویت فرهنگی و نظام اخلاقی جامعه لطمه می زند و از این رو سینما یک نظام آثار تصویری است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه گاهی به نظر می رسد که آثاری در سینما تولید شده است که با جریان مدرنیسم و ​​مصرف گرایی و رواج سبک زندگی غربی همخوانی داشته باشد. این ممکن است آگاهانه اتفاق نیفتاده باشد، اما فراوانی این مشاغل در خدمت این فکر بود.

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: باید تلاش کنیم زندگی اسلامی و ایرانی را بر اساس آموزه های دینی و ساختارهای فرهنگی جامعه و تاریخ خود در آثار سینمایی برجسته کنیم و نهضت بازگشت به خود را در سینمای ایران احیا کنیم.

در ادامه این مراسم مهدی آذرپندار مدیر عامل سینما جوم در کشور گفت: ۱۲ سال از آخرین تجهیز ملی دفاتر انجمن سینما جوم می گذرد و در تلاش هستیم تا دفاتر سینما جوم را تجهیز کنیم. Associação در سراسر کشور با تلاش ۱۳. تا پایان سال جاری اتفاقات خوبی در این زمینه رخ خواهد داد.

وی با اشاره به استعدادهای ویژه استان خواستار حضور بیشتر سینماگران شد.

عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز درباره آثار راه یافته به مرحله پایانی جشنواره گفت: در این جشنواره ۹۸ فیلم به نمایش درآمد که از این تعداد ۴۷ فیلم به بخش مسابقه و ۱۷ فیلم راه یافتند. آثار مستند، داستانی و انیمیشن به عنوان برترین ها انتخاب و از عوامل این آثار قدردانی شد.

وی افزود: میزبانی نهمین هفته فیلم و عکس سینمای جوانان استان و هشتمین جشنواره استانی فیلم مهر اردبیل با پنج سال تأخیر مایه مباهات و خرسندی است و با قدرت و توان بیشتر ادامه خواهیم داد.

گفتنی است در این جشنواره از خواهر شهید شاهین قدیری معصومی از فعالان عرصه سینما اردبیل تجلیل شد.

لازم به ذکر است در این مراسم یزدان عشیری، اصغر فارسی و محمدرضا سوقندی مدیرعامل سازمان سینمایی را همراهی می کردند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید