خسارت مین در منطقه حفاظت شده «سفیدکوه» خرم آباد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، علی سالاروند یکشنبه شب صحبت کرد برو با اشاره رسانه ها به پایش میدانی معادن سنگ شهرستان رسید وی با حضور معاون دادستان مرکز لرستان گفت: در این بازدید هجوم یکی از مین های مرزی حوزه استحفاظی بررسی و حدود مشخص شد و خسارت وارده به محیط زیست برآورد شد. مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی گفت: در استان لرستان چهار معدن در مناطق حفاظت شده وجود دارد و مابقی معادن در حوزه منابع طبیعی قرار دارند که تمامی این معادن به دلیل پایان اعتبار پروانه اکتشاف و سایر مشکلات تعطیل است و تنها یک معدن در این منطقه قرار دارد. مرز منطقه استحفاظی “سفید” کوه خرم آباد طی یک سال گذشته فعال بوده که با تهاجم به مرز منطقه به محیط زیست منطقه آسیب وارد کرده و پرونده این تخلف در مراجع قضایی مفتوح و در دست پیگیری است. .

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، عدم پرداخت حقوق دولتی و بازیابی نشدن این معادن پس از اتمام پروانه های اکتشاف و اکتشاف و بعضا برداشت های بیش از مبلغ مندرج در پروانه های مربوطه، عمده ترین مشکلات است. از معادن شهر رسید تحت عنوان.

سالاروند با اشاره به لزوم نظارت مستمر بر فعالیت معدنی از پایش آن بهابادی میناس در استان با همکاری و نظارت سازمان سکوت وی خبر داد و گفت: کنترل هوشمند فعالیت های معدنی و کنترل ارزش برداشت آنها توسط متولیان امر در دستور کار قرار دارد.

در ادامه حیدری معاون دادستان مرکز استان در این بازدید با درخواست بررسی عکس‌ها و نقشه‌های هوایی موجود، توجه همه معدنکاران به مسائل زیست‌محیطی و حقوق عمومی را خواستار شد.