خسارت های شدید سیل در شهرستان تربت حیدریه


به گزارش خبرگزاری فارس از تربت حیدریه، بارش های شدید باران و جاری شدن سیل در هفته گذشته، خسارت های مالی شدیدی به زیرساخت ها و محصولات کشاورزی شهرستان تربت حیدریه وارد کرده است.

محمد عباسی مدیرعامل آبفای تربت حیدریه در گفت وگو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه گفت: خسارت وارده به تاسیسات در سیل اخیر ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود و ضروری است نقاط آسیب دیده با تخصیص اعتبار موردنیاز، به سرعت ایمن سازی شوند.

وی افزود: بر اثر سیلاب در ساعات پایانی روز دوشنبه خط انتقال مجتمع کلغری در محل روستای حصارجلال دچار خسارت شد که با این حادثه، آب شرب ۷ روستا با جمعیت ۵۰۰ خانوار قطع شد. البته با توجه به پیش بینی لازم جهت لوازم و تجهیزات مورد نیاز از دقایق اولیه حادثه اکیپ های بحران شرکت به محل اعزام و با همکاری اهالی روستا خوشبختانه خط انتقال آب شرب مجدد بازسازی و آب شرب روستاهای مجتمع برقرار شد.

عباسی خاطرنشان کرد: تربت حیدریه شهرستان معین شهرهای جنوب استان است و با توجه به قطعی گسترده آب در شهر گناباد بر اثر سیلاب، با اعلام مدیریت بحران آبفای استان، تانکرهای آبرسانی سیار این شرکت نیز به شهر گناباد اعزام شد.

خسارت بیش از ۱۱ میلیارد تومانی سیل در تربت حیدریه

احسان کریمی، معاون عمرانی فرمانداری تربت حیدریه نیز به خبرنگار فارس در تربت حیدریه از خسارت بیش از ۱۱ میلیارد تومانی سیل چند روز گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: بیشترین میزان این خسارت ها را در حوزه کشاورزی  است.

وی افزود: سیل اخیر در حوزه کشاورزی به مزارع گندم، جو، چغندر، زعفران، یونجه، اماکن دامی، رشته قنوات در دو بخش رخ و کدکن بیش از ۹ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه ابرسانی، به تاسیسات آبرسانی خطوط انتقال امام علی علیه السلام حصار جلال، کلاته ثم و بایگ بیش از یک میلیارد تومان خسارت وارد شده است. در حوزه راهداری نیز در محور رباط سنگ به اسد اباد، سرهنگ به حصاریزدان و محور کدکن بیش از یک میلیارد تومان خسارت وارد شده است

خسارت  ۸.۵ میلیارد تومانی سیل در بخش رخ 

حیدر میرزابیگی بخشدار رخ نیز در گفت و گو با خبرنگار فارس از خسارت  ۸.۵ میلیارد تومانی سیل به مزارع کشاورزی و تاسیسات آب روستایی این بخش خبرداد و گفت: بارش‌ باران و تگرگ همراه با رعد و برق شدید  موجب جاری شدن سیل در اکثر روستاهای منطقه شد  و به علت ورود سیلاب به واحدهای مسکونی، دامی، باغات و  اراضی  خسارات مالی به روستائیان وارد شد.

وی افزود: سیل به ۸۲ هکتار مزارع گندم و جو آبی ،۱۱۰ هکتار چغندر قند، ۵ هکتار یونجه، ۵ هکتار زعفران، ۲ واحد دامی، ۱۶ رشته قنات خسارت وارد کرده و علاوه بر آب گرفتگی ۱۵ منزل روستایی، خسارت های قابل توجهی نیز به تاسیسات آب و فاضلاب و جاده های بین مزارع منطقه وارد کرده است.

 

انتهای پیام/ ۷۰۰۷۹
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید