خشن ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر / از کین و سوارز تا بزرگترین یاغی منچستریونایتد + فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس، لیگ برتر انگلیس به عقیده بسیاری از علاقه مندان به فوتبال یکی از هیجان انگیزترین رقابت های دنیای فوتبال است.

این رقابت سخت و پر استرس برای قهرمانی باعث شده تا در سال های اخیر بسیاری از بهترین مربیان و بازیکنان جهان به حضور در این لیگ و تلاش برای جام حذفی علاقه مند شوند.

علاوه بر فاکتور کیفیت ستاره، شاخص دیگری نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عاملی که مجله میرور خشونت و خشم را در نظر گرفته و به آنها لقب وحشی داده است.

در گزارش زیر می خواهیم به بررسی ۸ بازیکنی بپردازیم که با این ویژگی در لیگ برتر انگلیس به شهرت رسیده اند.

* پائولو دی کانیو

دی کانیو تا به امروز یکی از به یاد ماندنی ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جزیره است. مهاجم ایتالیایی که به شدت عصبانی بود، لحظات به یاد ماندنی را در فوتبال انگلیس خلق کرد. علاوه بر گل ها و درخشش های او، دعواها، درگیری ها و به خصوص هل دادن داور در جریان مسابقه خاطرات زیادی را برای شفیلد به یادگار گذاشت.

او قبل از پیوستن به وستهام ۱۱ بازی محروم شد و پس از آن چارلتون و لاتزیو قبل از بازنشستگی از فوتبال در سال ۲۰۰۸ محروم شدند.

ماریو بالوتلی

این مهاجم ایتالیایی در ۲ سال و نیم حضور در منچسترسیتی ۲۲ کارت زرد و ۴ کارت قرمز دریافت کرد. او برای مبارزه با مربی خود، روبرتو مانچینی، در یک بازی دوستانه آمده بود.

پس از پیروزی ۶-۱ سیتی مقابل منچستریونایتد، او پیراهن خود را بلند کرد و گفت: چرا همیشه من؟ یکی از مهم ترین شادی های تاریخ فوتبال محسوب می شود.

*دیگو کاستا

زمانی که چلسی در سال ۲۰۱۴ دیگو کاستا را به خدمت گرفت، آنها می دانستند که این بازیکن به عنوان یک گلزن برتر می تواند به شدت فریبکار و بی وجدان باشد.

او به دلیل درگیری با امره جان در جام لیگ فوتبال ۳ جلسه از سوی اتحادیه محروم شد. کار به جایی رسید که حتی آرسن ونگر هم به او لقب “حال به همه ضامن” را داد.

* کریگ بلامی

ستاره ولزی در جریان بازی در لیورپول با یان آرن ریسه درگیر شد و با چوب گلف به او ضربه زد. او در زمان منچسترسیتی با سرمربی خود روبرتو مانچینی در محل تمرین درگیر شد.

بابی رابسون، یکی از مربیان بزرگ انگلیس، درباره او گفت: من مردی را می شناسم که می تواند با خودش استدلال کند.

* در کین

ستاره ایرلندی نمونه ای از یک فرمانده جنگنده خشن و هار بود. او در دوران بازیگری خود به ویژه در منچستریونایتد لحظات خاطره انگیزی را رقم زد. از درگیری با پاتریک ویرا در تونل قبل از بازی تا پایان دادن به فوتبال پدر هلند در زمین!

روی کین در کتاب خود اعتراف کرد که به طور عمدی با آلفی هالند برخورد کرده است. این اشتباه باعث شد بازیکن منچسترسیتی به طرز وحشتناکی مصدوم شود.

اریک کانتونا

ستاره دیگر، سر الکس فرگوسن، یک قانون شکن در زمین بود. یکی از مهمترین لحظات فوتبال به سال ۱۹۹۵ در استادیوم سلهرست پارک برمی گردد. زمانی که کانتونا یک حرکت کونگ فو روی سینه ماتئو سیمونز هوادار کریستال پالاس انجام داد، ۸ ماه محروم شد.

* لوئیس سوارز

با گاز گرفتن دستان آرناتوویچ شروع شد و با درگیری با پاتریس اورا ادامه یافت. این بازیکن اروگوئه ای ماشین گلزنی بود اما قبل از بازی سرنوشت ساز مقابل منچستریونایتد دستش را نگرفت زیرا متهم به نژادپرستی بود. تقابل آنها به یکی از مهمترین اتفاقات تاریخ لیگ برتر تبدیل شده است.

جوی بارتون

شاید وحشی ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس را بتوان یک جوان انگلیسی دانست که همیشه می خواست بجنگد.

بارتون ممکن است اکنون به عنوان سرمربی به لیگ های انگلیس بازگردد، اما هرگز نمی تواند روحیه خشونت آمیز خود را از اذهان عمومی پاک کند. بارتون یک بار سیگاری در چشم هم تیمی اش روشن کرد و یک بار مشتی به سینه مورتن گیمست پدرسن زد.

البته بارتون نقش مهمی در قهرمانی منچسترسیتی در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ نیز داشت. او در بازی پایانی در باشگاه کوئینز پارک رنجرز حضور داشت و به دلیل درگیری با بازیکنان سیتی از زمین مسابقه اخراج شد. منچسترسیتی در آن بازی با نتیجه ۳-۲ در یک بازگشت تماشایی پیروز شد تا در لحظات پایانی عنوان قهرمانی را از سرالکس بگیرد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید