خطرات ابتلا به COVID-19 در صورت بارداری؟


کووید-۱۹ و خطرات بارداری، شما باید تمام فراز و نشیب های مرتبط با بارداری خود را در طول این بیماری همه گیر بدانید تا سالم باشید، باید شانس ابتلا به کووید-۱۹ در دوران بارداری و نحوه ایمن ماندن در دوران بارداری را بدانید. در دوران بارداری، در این پست اطلاعات دقیقی در مورد عوامل خطر ابتلا به عفونت کووید-۱۹ در دوران بارداری خواهید داشت.

بارداری و کووید


چه چیزی میخواهید بدانید

خب، احتمال ابتلای نوزاد به کووید-۱۹ در دوران بارداری کم است. اما اگر در تلاش برای رسیدن به بارداری هستید یا به تازگی خبری مبنی بر بارداری خود دریافت کرده اید، ممکن است خطر ابتلای شما به بیماری شدید کووید-۱۹ را افزایش دهد. این تاریخ با زنانی که باردار نیستند مقایسه می شود. اگر در دوران بارداری به COVID-19 مبتلا هستید، خطر زایمان زودرس بیشتر است. زایمان زودرس به این معنی است که شما قبل از هفته ۳۷ نوزاد را به دنیا خواهید آورد) همچنین احتمال مرده زایی با سایر عوارض بارداری که ممکن است تا زمان زایمان برای سالم سازی بارداری خود استفاده کنید، افزایش می یابد.

خطرات ابتلا به کووید-۱۹ در دوران بارداری به موارد خاصی از جمله سن، سایر بیماری های مرتبط با بارداری و غیره بستگی دارد و این شرایط می تواند منجر به یک مشکل جدی شود.

شما باید هر کسی را که علائم کووید-۱۹ را دارد یا دارد حذف کنید.

افزایش خطر ابتلا به بیماری های جدی

در دوران بارداری، شانس ابتلا به یک بیماری جدی در زنانی که اخیراً باردار شده اند افزایش می یابد. در دوران بارداری، بدن زن دچار تغییرات هورمونی زیادی می شود که او را از نظر جسمی ضعیف می کند و عفونت را به راحتی با ویروس کووید تسهیل می کند. برخی مشکلات یا تغییرات تنفسی نیز ابتلا به COVID-19 را آسان‌تر می‌کند.

این نوع تغییرات تنفسی پس از بارداری نیز ادامه خواهند داشت. برای سلامتی در دوران بارداری باید با پزشک خود مشورت کنید.

زنان مبتلا به COVID-19 ممکن است به این پایان نامه ها نیاز داشته باشند

درمان بیمارستانی

مراقبت شدید

ماسک تنفسی یا دستگاه مخصوصی که به آنها کمک می کند راحت نفس بکشند

اگر باردار هستید و به شدت به ویروس کووید-۱۹ مبتلا هستید، احتمال مرگ شما بسیار زیاد است. این بدان معنی است که اگر مبتلا به کووید-۱۹ هستید و باردار هستید، به مراقبت های پزشکی ویژه با منبع اکسیژن نیاز دارید

برخی عوامل می توانند خطر را افزایش دهند

برخی عوامل دیگر می توانند خطر ابتلا به بیماری جدی ناشی از کووید-۱۹ را در دوران بارداری یا بلافاصله پس از زایمان افزایش دهند و این شرایط عبارتند از…

ممکن است مشکلات سلامتی و تحت شرایط پزشکی زیادی داشته باشید.

سن شما نیز عامل مهمی برای ابتلا به کووید-۱۹ در دوران بارداری است. اگر بالای ۲۵ سال سن دارید، احتمال ابتلای شما به ویروس کووید-۱۹ را افزایش می دهد.

اگر در یک منطقه عفونی کار می کنید، می تواند احتمال عفونت شما را افزایش دهد.

اگر در اطراف شما افرادی هستید که واکسینه نشده اند

محل کار شما که در آن نمی توانید ۶ فوت کار کنید می تواند باعث یا افزایش احتمال ابتلا به کووید-۱۹ شود.

موقعیت اجتماعی یا گروه های اخلاقی شما نیز می تواند شانس ابتلا به کووید-۱۹ را افزایش دهد.

تاثیر بر نتایج بارداری

اگر در دوران بارداری به ویروس COVID-19 مبتلا شده اید، حداکثر احتمال زایمان زودرس وجود دارد، به این معنی که نوزاد خود را قبل از ۹ ماهگی به دنیا آورده اید و احتمال مرده زایی نیز وجود دارد. این وضعیت سلامتی با شما ادامه می‌یابد و در مقایسه با افرادی که در دوران بارداری در برابر COVID-19 ایمن هستند، می‌تواند باعث عوارض دیگر بارداری شود.

شما باید آخرین داده های مربوط به گزارش های تولد و بارداری را بررسی کنید تا با وضعیت فعلی ویروس کرونا و بارداری به روز شوید.

واکسن کووید-۱۹ و بارداری

دیده می شود که واکسن کووید تنها امید به ایجاد محافظت در برابر ویروس کووید-۱۹ است. این واکسن برای همه افراد باردار، شیرده یا تلاش برای باردار شدن توصیه می شود. یا برنامه ای برای واکسیناسیون علیه کووید دارید – که برای کمپین سلامتی و زندگی شما مهم است. اگر شک دارید، می توانید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید و آنها به شما کمک خواهند کرد که چه کاری انجام دهید.

اگر باردار هستید و در مورد واکسن COVID-19 سؤالی دارید

بهترین کار این است که با متخصصانی مشورت کنید که شما را در مورد نحوه مدیریت بارداری خود با کرونا یا اقداماتی که با کرونا و بارداری انجام دهید، راهنمایی خواهند کرد. مصرف واکسن در دوران بارداری، تماس با مادر فرزندش. کارشناسان مادر به نوزاد با کمال میل به سوالات شما در رابطه با سلامت بارداری پاسخ خواهند داد.

زمانی که به طور کامل واکسینه شده اید

اگر قبل از باردار شدن یا در دوران بارداری واکسینه کامل را انجام داده باشید، برای نوزاد برای دیگران مفید خواهد بود. به شما این امکان را می دهد که کارهای زیادی را مانند قبل از همه گیری انجام دهید. واکسیناسیون به شما کمک می کند تناسب اندام داشته باشید و از بیماری، بستری شدن در بیمارستان و مرگ جلوگیری کنید. توصیه می شود تا زمانی که واکسینه نشده اید واکسینه شده و از محافظ هایی مانند ماسک استفاده کنید.

COVID-19 و ایمنی کودکان


انواع مختلفی از ویروس کووید وجود دارد، بنابراین می‌توانید از دوز کامل واکسن خود استفاده کنید و از ماسک برای محافظت از خود در برابر جامعه خود استفاده کنید. استفاده از ماسک به جلوگیری از انتقال ویروس کمک می کند.

چگونه خطر ابتلا به ویروس کووید را در دوران بارداری کاهش دهیم؟

اگر در دوران بارداری واکسینه نشده اید، باید مراقب خود باشید تا از احتمال ابتلا به کووید-۱۹ جلوگیری کنید.

اگر باردار هستید یا نه، باید تعامل با افراد را محدود کنید. شما باید در خانه خود ماسک بزنید و در فاصله ۶ فوتی در خانه خود بمانید. اگر فردی به COVID-19 مبتلا شده است، به پزشک مراجعه کنید و دستورالعمل های ایزوله را دنبال کنید.

راه‌های مهم برای کاهش سرعت انتشار COVID-19

در اسرع وقت یک واکسن کامل دریافت کنید

ماسک n-95 را برای محافظت از خود در برابر ابتلا به ویروس کرونا و همچنین ایجاد محیطی سالم برای دیگران بپوشید.

رعایت فاصله ۶ فوتی با دیگران از ابتلای شما به عفونت جلوگیری می کند.

از شلوغی و فضاهای داخلی با تهویه ضعیف اجتناب کنید.

دست های خود را در فروشگاه های معمولی یا با یک ضدعفونی کننده الکلی بشویید.

حفظ سلامت در دوران بارداری و بعد از آن

کووید-۱۹ یک ویروس کشنده است که به بشریت حمله می کند و به سرعت آسیب می رساند. برای سالم ماندن و تناسب اندام باید تمام اطلاعات مربوط به این ویروس را بدانید. اگر باردار هستید یا می خواهید، این اطلاعات در مورد کووید-۱۹ به شما کمک می کند از هرگونه احتمال ابتلا به ویروس کووید با بارداری یا بدون بارداری جلوگیری کنید.

شما باید از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد چگونگی سالم ماندن در دوران بارداری با کرونا کمک بگیرید. پرسیدن سوالات به شما کمک می کند تا بفهمید کودک شما در کجا متولد شده است تا از حملات ویروسی جلوگیری کنید. شما باید در مورد تمام شرایط خود مانند هر گونه مسائل مربوط به سلامتی یا افسردگی با پزشک خود صحبت کنید، این به شما کمک می کند تا در دوران بارداری تناسب اندام بمانید.

تنها پیشگیری کافی نیست، اما اگر واکسن خود را به موقع انجام داده اید، باید واکسیناسیون را نیز انجام دهید، در این صورت حداکثر احتمال وجود دارد که بتوانید در دوران بارداری یا با حمله ویروس کووید-۱۹ تناسب اندام بمانید.

شما باید واکسن آنفولانزا را به موقع دریافت کنید و به افراد کمک کنید تا در اسرع وقت واکسینه شوند تا ایمن شوند.

در طول یک بیماری همه گیر، اگر باردار هستید و هنوز در مورد چگونگی تناسب اندام و نحوه نجات جنین سردرگم هستید، باید واکسن Tdad را دریافت کنید که از کودک شما در برابر سیاه سرفه محافظت می کند، که علائمی مشابه COVID-19 دارد. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، همه زنان باردار باید واکسن Tdad را در طول هر بارداری دریافت کنند. در صورت داشتن هر گونه سوال یا هر گونه مشکل سلامتی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

اگر هر شرایط اضطراری را تجربه می کنید، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید و معطل نکنید زیرا ممکن است یک یا چند نفر را بکشد. برای محافظت از خود در برابر کووید-۱۹، در صورت بروز هر گونه شرایط اضطراری، فوراً با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. می توانید از خط تلفن اورژانس ۹۱۱ برای پشتیبانی بهداشتی استفاده کنید.

در صورت قرار گرفتن در معرض COVID-19 در دوران بارداری چه باید کرد؟همانطور که در اخبار دیده ایم یا در مقالات در مورد علائم ثبت اختراع کووید-۱۹ شنیده ایم، باید در مورد آن فکر کنید و در صورت داشتن علائم کووید-۱۹ با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

واکسن کووید در دوران بارداری


اگر مبتلا به کووید هستید، به نکات و تکنیک هایی در مورد نحوه شیر دادن به کودک خود اعتماد کنید. چگونه از کودک خود مراقبت کنیم، شیردهی با ویروس کووید ایمن است و از طریق شیردهی به نوزاد منتقل نمی شود.

حرف آخر…

به طور کلی، هیچ شانسی برای ابتلا به COVID-19 به راحتی در دوران بارداری وجود ندارد. اما در طول این همه گیری ها نیاز به پیشگیری دارید. کووید-۱۹ یک حمله ویروسی است و همه ما می دانیم که با چه سرعتی در حال گسترش و انتشار در سراسر جهان است.

برای محافظت از خود در برابر COVID-19 باید از دستورالعمل های WHO استفاده کنید. استفاده از ماسک و شستن مکرر دست ها و در فاصله ۶ فوتی تنها راه پیشگیری از ابتلا به عفونت COVID-19 است.

در دوران بارداری، اگر مبتلا به کووید-۱۹ هستید، بهتر است فوراً با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید و ایزوله بمانید، این به شما کمک می کند احساس امنیت کنید. اگر از تمام پروتکل های کووید-۱۹ در دوران بارداری یا قبل از بارداری استفاده کنید، احتمال ابتلا به کووید-۱۹ در دوران بارداری بسیار کم است.

اگر این پست‌ها را دوست داشتید، آن‌ها را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز بفهمند که اگر در دوران بارداری به کووید-۱۹ مبتلا شدید چه کاری انجام دهید. با تشکر از شما برای خواندن مجله! شما می توانید دیدگاه خود را در این مقاله بیان کنید و ما منتظر پاسخ شما هستیم.

داستان های بیشتر را بخوانید

عوارض امگا ۳ در دوران بارداری

عوارض روزه داری در بارداری

علل ترشحات سفید چسبنده بعد از تخمک گذاری

عوارض جانبی پروژسترون در اوایل بارداری

علائم مشکلات قلبی در دوران بارداریرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر