خود صنعت باید بیاید و سند بنویسد/با افکار غیرمولد برخورد کنیم


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدمهدی برادران عصر امروز در نشست صاحبان صنایع با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی تبریز اظهار داشت: به نظر من باید در روش ها تجدید نظر کنیم. همچنین توافق کردیم که تعرفه ها را به نفع فعالان اقتصادی کاهش دهیم. همچنین در حال پیگیری قانون معافیت مالیاتی ماشین آلات هستیم تا این قانون در مجلس اصلاح شود.

وی ادبیات شکل گرفته که مشکل گرانی را بر دوش تولیدکنندگان می اندازد ظلم بزرگی دانست و افزود: رهبری همواره در فرمایشات خود از تولید حمایت کرده اند و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.

برادران افزود: ما به قیمت های دستوری اعتقادی نداریم اما به قیمت ها اعتقاد داریم. تولیدکننده کشور را باید به چشم یک ارزش دید و هرکس این گونه کار کند و برای مردم اشتغال ایجاد کند، بهشتی است.

وی حمایت از صنعتگران را وظیفه خود دانست و تصریح کرد: باید با حمایت رهبری با افکار غیرمولد مقابله کنیم.

معاون صنایع عمومی وزارت حراست خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های اتاق استفاده کنیم و در مورد راهبردهای صنعتی از ظرفیت اعضای اتاق و نگاه کاربری بهره ببریم. خود صنعت بیاید سند بنویسد و ما فقط افق و خروجی تولید و صادرات را دنبال می کنیم.

برای افزایش صادرات از مدیران موفق مشاوره بگیرید

رئیس هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه برای توسعه صادرات نیازمند برنامه ریزی اساسی هستیم، گفت: باید مجموعه ای در وزارتخانه متشکل از نمایندگانی باشد. باید وزارت امنیت، اتاق های بازرگانی، خانه های صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود و در این گروه کمبودها را احصا کرد و چه نیازهای صنعتی و اقتصادی در منطقه وجود دارد تا در این زمینه برنامه ریزی و سیاست گذاری شود.

محمدحسین باقری یادآور شد: دست مدیران، تولیدکنندگان و کارآفرینان موفق را باید باز گذاشت و حتی در مسیر بهبود و ارتقای صادرات از آنها مشاوره و راهکار گرفت.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید