دادگستری خراسان جنوبی: اتهام اصلی معلم فردوس کودک آزاری است


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری خراسان جنوبی، در این آگهی آمده است: موضوع تجاوز یک معلم به ۱۸ کودک در فردوس که در رسانه های معاند منتشر شده است. درست نیست و تکذیب می شود.

این اطلاعیه می افزاید: اتهام اولیه کودک آزاری بوده که خردادماه سال جاری در دادگاه مطرح شد.

دادگستری خراسان جنوبی اعلام کرد: هفت نفر شاکی بودند که در ۶ مورد فقط کودک آزاری متهم بوده و ثابت شد، حکم در مورد ۶ نفر از شکایات صادر شده که قابل اعتراض در دادگاه های تجدیدنظر استان است و یک پرونده شاکی نیز در حال پیگیری است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: متهم پس از طی مراحل قانونی به پنج سال حبس تعزیری و ۲ سال عدم سکونت در فردوس محکوم شد. از شاکیان، پرونده به شعبه منابع استان ارجاع شده و پرونده در جریان است.

بر اساس این اطلاعیه، حداکثر مجازات مقرر در قانون برای این جرم برای متهم تعیین شده و هم اکنون در زندان به سر می برد و سیر مراحل قضایی ادامه دارد.

دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: هرگونه نشر اکاذیب و شایعه سازی جرم خلاف قانون تلقی شده و پیگرد قانونی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی امروز به خبرنگار فارس گفت: آموزش و پرورش به محض اطلاع از موضوع کودک آزاری در شهرستان فردوس پیگیری های مستمر را در دستور کار قرار داد که منجر به مخفی شدن یک پرونده شد. در قوه قضائیه و شورای رسیدگی به تخلفات اداری

سید علیرضا موسوی نژاد پس از انتشار خبر آزار جنسی دانش آموزان توسط معلم ۵۵ ساله در فضای مجازی و برخی سایت های خبری افزود: اردیبهشت ماه امسال فردی با شناسنامه (MD) با ۲۸ سال سابقه سابقه خدمت و بدون جرم و جنایت تا کنون برای هفت دانش آموز ابتدایی در پارکینگ محل سکونت خود خارج از ساعات مدرسه یک درس خصوصی برگزار کرد.

وی گفت: متأسفانه فرد مذکور در حین تحصیل دانش آموزان را مورد آزار و اذیت کلامی و بدنی قرار داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری چنین کلاس هایی مورد تایید آموزش و پرورش نبوده و اغلب توصیه می شد که این گونه کلاس ها برگزار نشود.

انتهای پیام/۳۶۳۵
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید