دانش آموزی که در ۱۰۲ روستا از نیازمندان نگهداری می کند+عکس


به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیئت مدیره خبرگزاری فارس، حجت الاسلام روح الله سلیمی امام جماعت روستای میان است. راهان در بخش غذاخوری شهرستان صحنه از توابع استان کرمانشاه است که از سال ۱۳۷۳ در روستاهای منطقه فعال بوده و سه سال از امام جماعت می گذرد. غذاخوری که اکنون به بخشداری تبدیل شده و مرکز ۱۰۲ روستای این منطقه است. وی از سوی مهروراه، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزیده شد.

هیچ فرقی بین شیعه و سنی برای کمک وجود ندارد

امام جماعت مسجد امام خمینی (ره) غذاخوریوی همه این روستاها را محل تبلیغ خود می داند و می گوید: فقط ۲۰ درصد مردم روستا شیعه هستند اما در برخورد با نیازمندان و مشکلات مردم محدودیتی وجود ندارد و همه به یک چشم دیده می شوند، خیرات مسجد کمک می کند. نیازمندان هر روستا و نزدیک به ۶۰۰ خانوار تحت پوشش این مرکز خیریه هستند و این مرکز نیکوکاری در سال گذشته یکی از مراکز فعال استان کرمانشاه بود.


حجت الاسلام روح الله سلیمی نیازمندان ۱۰۲ روستای منطقه خود را تحت پوشش قرار می دهد

یکی کمک کنه میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان به نیازمندان

جابجایی مالی این مرکز خیریه در سال قبل ۲۵۰ میلیون تومان نقدی و یک میلیارد و سیصد میلیون تومان کمک های غیرنقدی بوده و به گفته این امام جماعت روستا، بیشتر این ارزش ها از طریق کمک های مردمی بوده است. مردم محله و تعدادی از آنها از طریق کمیته امداد رفتند و کمک های خیریه تامین شد. وی می گوید: این مرکز در تهیه و تهیه ۳۵ جهیزیه مشارکت داشت و ۷ جهیزیه به صورت مستقل از سوی این مرکز خیریه به دختران نیازمند اهدا شد که در سال جاری ۶ بیمار نیازمند ویزیت شدند.


تامین ۴۲ جهیزیه برای خانواده های نیازمند

حمایت ۷۰ خانواده بی خانمان و بدسرپرست قرار گرفتند

ترویج ازدواج آسان برای جوانان دغدغه این امام جماعت روستایی است که در سال گذشته ۵۰ ازدواج آسان با مشاوره، تشویق و هدایایی برای زوجین به ثبت رسانده است. سلیمی می گوید: در زمینه ترک اعتیاد افراد زیادی به کمپ ها معرفی شده اند که حمایت از خانواده های آسیب دیده و اشتغال زایی ادامه دارد و از ۷۰ خانواده بی سرپرست و بدسرپرست حمایت شده و شهریه، کمک اجاره و سایر هزینه ها را دریافت می کنند. “.


سلیمی می گوید: برای بودن در میان مردم و ایجاد اعتماد باید تلاش کرد

ایجاد شغل برای ۱۴۰ نفر

سال گذشته با تولید ماسک و پوشاک علاوه بر قالیچه برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد و امسال حدود ۴۰ نفر در زمینه اشتغال زایی آموزش دیدند و برای دریافت وام اشتغال زایی معرفی شدند. این امام جماعت می گوید: من زنبورداری کار می کنم و معتقدم برای حضور در بین مردم و ایجاد اعتماد باید تلاش کرد.

این روستای آهنربا در روز تاج پادشاهی همچنین از ضدعفونی تا راه اندازی کارگاه تولید ماسک و کمک به نیازمندان در برنامه خود، در سال گذشته ۱۰۰۰ بسته معیشتی و امسال ۳۵۰ بسته معیشتی جذب و به نیازمندان کمک کرده است. در زمینه فعالیت های عمرانی و کمک به ساخت خانه برای نیازمندان اقدام به نصب ایزوگام و تعمیر منازل آنان کرد.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید