kermanyy

Saturday, 23 October 2021

دانش آموز پاکستانی مستقر در امارات متحده عربی در لیست 10 برتر با 100000 دلار جایزه جهانی دانشجویی – اخبار

دانش آموز پاکستانی مستقر در امارات متحده عربی در لیست 10 برتر با 100000 دلار جایزه جهانی دانشجویی – اخباراین مرد بنیانگذار و مدیرعامل طرح Resilient Together است که هزاران عضو در پنج کشور دارد

دانشجویی از امارات متحده عربی در 10 جایزه برتر جهانی Chegg.org جایزه دانشجویی 2021 نامزد نهایی شده است: یک جایزه 100000 دلاری برای یک دانشجوی برجسته که تأثیر واقعی در یادگیری ، زندگی همسالان و جامعه خود داشته است. فراتر .

لامیا بات ، یک دانشجوی هفده ساله پاکستانی خارج از کشور در مدرسه خصوصی فلوشیپ دبی ، از بین بیش از 3500 نامزدی و درخواست از 94 کشور جهان برای دریافت جایزه انتخاب شد.

لامیا اولین مشاور نوجوان امارات متحده عربی در ابتکار بنیاد دختران سازمان ملل متحد و رهبر منطقه منا است ، جایی که نقش او تقویت دختران با تمرکز بر موضوعاتی مانند تحصیل دختران ، خشونت جنسیتی و آگاهی از سرطان سینه است.

او همچنین م founderسس و مدیرعامل ابتکار جوانان Resilient Together است که با سازمان های بشردوستانه بین المللی همکاری می کند و دستگاه های فناوری اطلاعات و ارتباطات را در اختیار 20000 دانشجوی اماراتی قرار می دهد که برای آموزش از راه دور توسط Covid ، شغلی که مورد توجه و توجه بین المللی قرار گرفته است.

Resilient Together هزاران عضو جوان دارد و در پنج کشور (امارات متحده عربی ، ایالات متحده ، لهستان ، مکزیک و پاکستان) فصل ایجاد کرده است ، جایی که دوره های آنلاین در زمینه برنامه نویسی ، بحث ، سخنرانی عمومی ، عکاسی و سایر مهارتها را ارائه می دهد.

در مدرسه ، لامیا بیش از 1600 دانش آموز را به عنوان دختر اصلی معرفی کرد. او همچنین به دانش آموزان ریاضی و اقتصاد کمک کرد و روزنامه مدرسه را تأسیس کرد. او همچنین با بیش از 140 نماینده از بیش از 20 مدرسه در امارات متحده عربی ، بزرگترین مدل بین مدرسه ای سازمان ملل متحد برای دانش پژوهان دبی را سازماندهی و مدیریت کرد.

لامیا در گفتگو با روزنامه خلیج تایمز گفت که کسب جایزه جهانی دانشجویی به این معنی است که او می تواند تحصیلات دانشگاهی خود را تأمین کند و Resilient Together را در پادکست ها و پلتفرم های ویدیویی گسترش دهد.

وی افزود: من قصد دارم در دانشگاه حقوق ، اقتصاد یا علوم سیاسی بخوانم و کارهای خیرخواهانه خود را برای ارتقاء دیگران و کمک به جامعه ادامه دهم. رویای من این است که با انجام تبادل دانش ، حفظ ارزشهای بشریت و مشارکت چشمگیر ، نقش کوچکی را در این جهان برای برابری خواهی آن در جهان به انجام برسانم. “

“حفاظت فردا”

بنیاد Varkey جایزه 1 میلیون دلاری Chegg.org جهانی دانشجویی را در اوایل امسال راه اندازی کرد ، یک جایزه خواهر به جایزه جهانی 1 میلیون دلاری معلم ، برای ایجاد یک بستر قدرتمند جدید که تلاش دانش آموزان خارق العاده را برجسته می کند. ، آنها در حال اصلاح جهان برای بهتر شدن هستند.

این جایزه برای همه دانشجویانی که حداقل 16 سال سن دارند و در یک موسسه دانشگاهی یا در یک برنامه آموزشی و مهارتی ثبت نام کرده اند باز است. دانشجویان نیمه وقت و دانشجویانی که در دوره های آنلاین ثبت نام کرده اند نیز ممکن است واجد شرایط دریافت این جایزه باشند.

سانی وارکی ، بنیانگذار بنیاد وارکی ، با تبریک به لامیا ، گفت: “به لامیا تبریک می گویم که به 10 نهایی رسید. داستان او اهمیت آموزش را در رویارویی با چالش های بزرگ آینده ، از تغییرات آب و هوایی گرفته تا نابرابری فزاینده تا همه گیری های جهانی نشان می دهد. به تنها با اولویت بندی آموزش می توانیم از همه فردای خود محافظت کنیم. آموزش و پرورش کلید روبرو شدن با آینده با اطمینان است. “

همچنین بخوانید:

>> جایزه جهانی معلم 2020: معلم هندی 1 میلیون دلار دریافت می کند

>> امارات متحده عربی: بازیگران هالیوود برای انتخاب برنده جایزه جهانی دانشجویی به این گروه می پیوندند

>> معلم تربیت بدنی امارات متحده عربی در فهرست 1 میلیون دلار جایزه جهان

لیلا توماس ، رئیس Chegg.org که برای ایجاد جایزه جهانی جدید دانشجویی با بنیاد Varkey همکاری کرد ، گفت: “لامیا و همه فینالیست های ما نماینده دانش آموزان و کارگران شجاع در سراسر جهان هستند که برای آینده خود می جنگند. با وجود چالش های کووید ، این نسل از دانش آموزان نوعی انعطاف پذیری و خلاقیت را از خود نشان داده اند که همه ما را در مواجهه با چالش های چالش برانگیز آینده امیدوار می کند. جایزه جهانی دانشجویی برای روشن شدن داستان آنها و شنیدن صدای آنها راه اندازی شده است. به هر حال ، این رویاها و استعدادهای آنهاست که راه را برای فردایی بهتر روشن می کند.

برنده جایزه جهانی دانشجویی 2021 در 10 نوامبر از طریق یک مراسم مجازی که در مقر یونسکو در پاریس برگزار می شود ، اعلام می شود.

[email protected]

سامان حزیق
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *