درخواست فارسی من برای رسیدگی به تبلیغات توهین آمیز در آپارات


خبرگزاری فارس – گروه رسانه: در سیستمفارسی منموضوعی با عنوان درخواست برخورد با آگهی های مخرب در آپارات با ۳۵۵۰ امضا ثبت شد. در متن این کمپین آمده است:

آپارات به عنوان یک سرویس اشتراک گذاری داخلی موظف است مطابق قوانین کشور و بر اساس شئونات اسلامی عمل کند، اما متاسفانه شاهد هستیم که هنجارشکنی در تبلیغات در این سایت رو به افزایش است. روز به روز.
قرار دادن این نوع تبلیغات در مجموعه قوانین سایت گنجانده شده است: ویدئوها نباید با اخلاق و آداب جامعه اسلامی مغایرت داشته باشند. ویدیوهایی با متن های غیرمجاز در آپارات قابل انتشار نیستند. در صورت عدم رعایت قوانین فوق، آپارات ممکن است ویدیو را حذف کند، کانال را مسدود کند یا امکان آپلود ویدیو را مسدود کند، اما متاسفانه نه تنها ویدیوهای غیر اخلاقی و خلاف قوانین و شئونات اسلامی در سایت آپارات منتشر می شود و آپارات از انتشار آن جلوگیری نمی کند، اما ویدئوهایی که توسط اکانت رسمی آپارات منتشر می شود و تبلیغاتی که در ابتدای کلیپ ها توسط آپارات ارائه می شود خلاف مقررات مندرج در مجموعه قوانین این وبسایت است و شما موظف هستید در مطابق با آن مطابق قانون. به همین دلیل با شکایت مسئولین سایت آپارات از متولیان امر وزارت فرهنگ و ارشاد تقاضا داریم با این نوع تبلیغات متخلف در سرویس آپارات برخورد قاطع و قانونی کنند.

متأسفانه با گسترش لجام گسیخته فضای مجازی و رسانه های اجتماعی، بسیاری از بسترهای دسترسی و انتقال محتوای سمعی و بصری نیز نسبت به گذشته داغ شده و به حدی است که هر لحظه افزایش و گسترش می یابد که باعث نظارت می شود. و کنترل همه آنها کاری بسیار دشوار و زمان بر است. این در حالی است که کارکنان بسیاری از این پلتفرم ها با رعایت و رعایت قوانین هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته اند، اما برخی نیز با مواردی که در مرز قانون و غیرقانونی قرار دارند اشتباه می کنند که باید ابتدا گزارش شود. اما عده ای هم هستند که آگاهانه قوانین را زیر پا می گذارند و از شرایط موجود سوء استفاده می کنند و باید با اقدام مقتضی مراجع ذی صلاح از اقدامات آنها جلوگیری شود.

اما در حال حاضر شاهد پخش برخی از تبلیغات و تصاویر در بستر پخش ویدئو آپارات هستیم که محتوای آنها با موازین و موازین اسلامی ما سازگاری ندارد. پخش هنجارشکن، همانطور که از عنوان آن پیداست، هنجارهای اجتماعی را هدف قرار می دهد و اثرات منفی بسیاری دارد. اولاً باعث بدآموزی و تأثیر نامناسب به ویژه بر جوانان و نوجوانان می شود و ثانیاً ممکن است به تدریج منجر به الگوگیری و تغییر رفتار در این قشر آینده کشور شود. CH

بی شک این رویه راهی به سوی «لیبرالیسم فرهنگی» است که در آن آزادی های فردی و جمعی به رهایی از هنجارهای ملی، دینی، انسانی و اخلاقی می انجامد. اگر نظارت کافی بر چنین محتوایی وجود نداشته باشد، آینده نگران کننده ای در انتظار هر جامعه ای است که مصادیق آن از جامعه قبل از انقلاب در کشور خودمان گرفته تا نمونه های بیشماری در کشورهای دیگر که پیوندهای اخلاقی جامعه را قطع کرده است و تاریخ نشان داده است که آنها به بیراهه کشیده شدند.

بنابراین، این زنگ خطری برای مسئولان نظارت بر این پلتفرم‌ها است تا به نظارت و ارزیابی محتوای ارائه‌شده توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید