kermanyy

Sunday, 24 October 2021

درمان کلسترول خون بالا و کلسترول خون بالا بهترین درمان است

درمان کلسترول خون بالا و کلسترول خون بالا بهترین درمان است


درمان کلسترول بالا و کلسترول خون بالا

وقتی به متخصص قلب مراجعه می کنید احتمالاً با این مشکل روبرو خواهید شد و در حین آزمایش به شما گفته شد که کلسترول خون شما بالا است و شما نیاز به درمان دارید و همچنین بسیار نگران هستید.

اما نگران نباشید ، وقتی رعایت نکنید و وقتی این کلسترول بالا باشد ، نگران خواهید شد. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بسیاری از موارد ، پزشک متخصص شما ممکن است دارویی برای درمان کلسترول شما تجویز نکند ، اما شما باید رژیم غذایی خود را دنبال کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا بتوانید این کلسترول بالا را کنترل کنید تا قلبی سالم داشته باشید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک چربی است که نوعی چربی است که توسط کبد در بدن تولید می شود. از اعصاب محافظت می کند و به ساخت بافت سلولی و تولید گروه های خاص کمک می کند.

مصرف کلسترول بالا برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد. خوردن برخی غذاهای حاوی کلسترول مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی می تواند چربی بدن را افزایش دهد.

اما بد است ، ما هم کلسترول خود را داریم و هم کلسترول بد ، که در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد:

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث ایجاد پلاک در عروق بدن ما می شود که می تواند منجر به بیماری های قلبی عروقی شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما برخلاف این کلسترول ، ما کلسترول خوب نیز داریم که آن را HDL می نامیم. HDL به حذف کلسترول بد یا LDL از بدن ما کمک می کند.

احتمالاً متوجه شده اید که باید کلسترول بد خود را کاهش داده و کلسترول خوب خود را افزایش دهید. اما چگونه می توان HDL را کاهش داد و HDL را افزایش داد؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید بتوانید رژیم غذایی خوبی را شروع کرده و از آن پیروی کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. اما ما می توانیم سطح کلسترول LDL خود را با خوردن غذاهای خاص و آوردن چربی اشباع و کلسترول به بدن افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی نقش کلیدی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب دارد.

محدوده مناسب کلسترول خون

کلسترول خون من باید چقدر باشد؟

اگر سطح کلسترول خون کلی شما کمتر از 200 باشد ، بسیار عالی است و جای نگرانی نیست و می توان گفت کلسترول خوب بیشتری در بدن خود دارید.

اگر کلسترول بد بدن شما کمتر از 130 باشد ، خوب است ، اما با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است.

اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر است ، نگران بیماری های قلبی نباشید ، زیرا خطر بیماری در این دوره کاهش می یابد.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان با اندازه گیری درست غذا ، اندازه آن را در برنامه غذایی خود اندازه گیری کرد و کلسترول خود را کاهش داد؟

برای کنترل غذایی که می خورید کمک بگیرید

بسیاری از ما در مورد خوردن و آشامیدن نوشیدنی آرام داریم.

آمریکایی ها دقیقاً به همان شیوه رفتار می کنند ، دو برابر بیشتر از آنچه باید غذا می خورند ، که باعث افزایش وزن ما می شود ، در نهایت کلسترول بالا به ما می رسد و بسیاری از مشکلات قلبی.

اما سلامتی ما این است که چقدر باید بخوریم. ما یک روش بسیار آسان برای کنترل رژیم غذایی خود را به شما معرفی می کنیم.
به راحتی می توانید از دستان خود برای اندازه گیری تمام غذاها استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر در رژیم غذایی به شما گفته می شود که یک واحد گوشت قرمز یا ماهی در رژیم غذایی شما به اندازه کف دست شما است یا اگر 30 گرم نان می خورید ، هنوز هم اندازه کف دست است. اندازه یک مشت میوه تازه.

باعث افزایش کلسترول خون می شود

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و عملکرد آن محافظت از بافت ها و سلول ها است ، اما کلسترول با خوردن غذاهای خاص وارد بدن ما می شود.

به عنوان مثال ، با خوردن غذاهای چرب ، سطح کلسترول را در بدن خود افزایش می دهیم.
اگر شما یکی از افرادی هستید که اضافه وزن دارید ، به احتمال زیاد تری گلیسیرید خون شما بالا است ، که می توانید با آزمایش متوجه شوید.

انتظار نداشته باشید که سطح کلسترول خوب شما تغییر کند مگر اینکه فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. تری گلیسیرید خون بالا و عدم فعالیت بدنی می تواند سطح کلسترول خوب بدن را کاهش دهد.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر یکی از بستگان (عضو درجه یک) خانواده شما سابقه چربی خون بالا داشته باشد ، ممکن است چربی خون شما نیز بالا باشد.

همچنین مصرف دخانیات مانند سیگار و الکل می تواند کلسترول خوب بدن را کاهش داده و شما را از این اختلال رنج دهد.


این ممکن است برای شما مفید باشد: علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد اما به هیچ وجه مشخص نیست. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما مقدار زیادی چربی در عروق ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن پلاک می گویند.

با گذشت زمان ، این پلاک ها در جریان خون ما ایجاد می شوند ، سخت شده ، عروق را تنگ کرده و در طولانی مدت آنها را مسدود می کنند. مانند سنگ های خرد شده ، در داخل شریان تجمع می یابند و هنگامی که بیش از حد تجمع کنند ، شریان کاملاً مسدود می شود.

تجمع کلسترول در بدن می تواند پلاک های تجمع یافته را تجزیه کند. هنگامی که پلاک ها تجزیه می شوند ، با لخته شدن خون ، جریان خون را متوقف می کنند.

گرفتگی یا گرفتگی عروق بسیار نگران کننده و خطرناک است زیرا مسدود می شوند بروز حمله قلبی در یک فرد رشد می کند و با انسداد این شریان ها ، ممکن است خون به درستی به مغز نرسد و سکته مغزی رخ دهد. احتمالاً در مورد سکته یا حمله قلبی شنیده اید.

اما همانطور که گفته شد ، افزایش کلسترول نشانه این نیست که فرد به سرعت متوجه می شود و درمان را شروع می کند و فقط در صورتی که بداند یکی از بیماری های ذکر شده در بالا را دارد.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات ، توصیه می شود افراد هر شش ماه یا هر سال بسته به سن خود آزمایش دهند. همچنین بهترین راه پیشگیری این است که از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید و همیشه فعالیت بدنی خود را انجام دهید و از تنبلی اجتناب کنید.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

خوب ، ما در بالا اشاره کردیم که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. آیا باید برای سکته مغزی یا حمله قلبی دست به دست هم دهیم تا بدانیم کلسترول خون ما بالا است؟ خیر
تشخیص کلسترول بالا بدون آزمایش امکان پذیر نیست. با یک آزمایش خون منظم ، می توانید از میزان کلسترول خون خود مطلع شوید. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید کلسترول خون خود را به طور مرتب چک کنند و آزمایش خون را هر شش ماه تا یک سال انجام دهند.

——- این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: پرسش ها و پاسخ های مهم در مورد بازرسی های دوره ای

همچنین ، اگر بالای 20 سال دارید و اعضای خانواده شما مبتلا به بیماری قلبی هستند ، باید از نظر کلسترول خون بالا نیز آزمایش شوید. حال ، اگر شما یک نوجوان و زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا فشار خون ارثی دارید ، باید تحت نظر باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چربی خون بالایی دارید ، از پزشک خود بپرسید که چند وقت یکبار باید آزمایش بدهید. برخی از عواملی که می توانند باعث افزایش کلسترول شوند عبارتند از:

سیگار کشیدن

فشار خون بالا

پیری و پیری

وراثت

اضافه وزن

عدم فعالیت بدنی

درمان و کنترل کلسترول خون بالا

چگونه کلسترول بالا را درمان کنیم؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه باید این اختلال را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید تغییراتی در شیوه زندگی خود ایجاد کنید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید آن را ترک کرده و یک برنامه ورزشی روزانه انجام دهید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید و وزن خود را کاهش دهید تا خطر بیماری قلبی کاهش یابد. سطح کلسترول خون شما را متعادل می کند. همچنین ، خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات کامل را فراموش نکنید.

برای آزمایش چربی خون به کجا مراجعه کنیم؟

ممکن است فکر کنید که با مراجعه به آزمایشگاه می توانید اطلاعات مربوط به آزمایش خون و چربی خون را به راحتی انجام دهید. اما این همه ماجرا نیست.

اندازه گیری میزان چربی و کلسترول در خون باید با رژیم پیشگیرانه و گاهی درمان همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مربوطه مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر بر بیماری های قلبی عروقی تمرکز دارد تا نیازهای افرادی را که به دنبال راهی برای کاهش چربی خون هستند ، برآورده کند. می توانید از این مرکز دیدن کنید و برنامه رژیم بگیرید اقدامات خاصی را برای کاهش این نوع چربی خون انجام دهید.

برای مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. من.

1-6

1-6-5

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *