kermanyy

Saturday, 23 October 2021

در اینجا آمده است که چرا مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه روزانه شما باشد

در اینجا آمده است که چرا مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه روزانه شما باشد


مشکل پروبیوتیک ها برای پوست چیست؟ در اینجا ، ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را در اشکال موضعی و مکمل می یابیم.

اگر پروبیوتیک ها شعاری داشته باشند ، می توانند “خوب و بد” را نشان دهند. در واقع ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان هستند که می توانند مزایای عمده ای برای روده ، پوست و سلامت کلی شما داشته باشند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه دارند – و به درستی. اما این باکتری های خوب دقیقاً چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که برای نگرانی های خاص خود تلاش کنید؟

با فواید پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود آشنا شوید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک در برخی اشکال وجود دارد – از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی برای ایجاد مزایایی برای پوست شما.

پروبیوتیک ها به تعادل باکتری های موجود در میکروبیوم پوست شما (در صورت استفاده موضعی) و میکروبیوم روده (در صورت مصرف ، یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، سیستم ایمنی بدن ، خلق و خوی و سایر موارد) ایجاد می کند. برای تجدید سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم های موجود در یک محیط خاص – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره است.

فردی که از کرم مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون امور علمی و آموزشی HUM ، می گوید: “پروبیوتیک های موضعی می توانند به بازسازی میکرو فلور پوست شما کمک کنند ، همچنین می تواند التهاب را در پوست شما کنترل کند.” “پوست شما به طور طبیعی دارای بسیاری از باکتری های مفید است. سطح pH مورد علاقه آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست حاوی مقادیر بالایی از قلیایی هستند که می تواند به محیط طبیعی برای میکروبیوم خوب پوست آسیب برساند.

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که پوست شما می تواند به راحتی آنها را جذب کند. این فرآیند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا فعال سازی آنها افزایش یابد.

علاوه بر محصولات حاوی گونه های پروبیوتیک زنده ، ترکیبات تخمیر شده ای در مراقبت از پوست وجود دارد ، اما محدود به موارد زیر نیست:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • سس (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، می توانید چنین مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید:

  • برزخ ها
  • تونرها
  • مرطوب کننده ها
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، غذاهایی وجود دارند که از نظر بالینی فوایدی برای پوست دارند ، که ما در زیر آنها را دقیق تر بررسی می کنیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، از جمله:

بستن پوست فرد با جوش و التهاب قبل از استفاده از پروبیوتیک ها

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا طیف وسیعی از نگرانی ها را برطرف کند. در اینجا بزرگترین مزایایی است که می توانید از پیروی از رژیم مراقبت از پوست پروبیوتیک انتظار داشته باشید.

1. پروبیوتیک ها می توانند به کاهش آکنه و التهاب کمک کنند

وقتی صحبت از رنگ پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها به دلیل توانایی آنها در تمیز کردن پوست شفاف شناخته می شوند.

عوامل زیادی می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند که می تواند منجر به التهاب شود P. جوش باکتری های موجود در میکروبیوم پوست. تحقیقات نشان داده است که پروبیوتیک یک کاربرد موضعی از سویه است ترموفیل های استرپتوکوکوس سرامید تولید و عملکرد را افزایش می دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع تولید می شود P. جوش، منجر به شکستهای کمتری می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی با تأثیر مثبت بر فلور روده از پوست شفاف حمایت می کنند. هنگامی که انسداد روده مختل می شود ، باکتری های بد وارد جریان خون می شوند و در هموستاز پوست تداخل ایجاد می کنند که می تواند منجر به شکستگی و تغییر در بافت و رنگ پوست شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (یک فرآیند ترمیم کننده هموستاز) برای کاهش شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی رنگ سالم تر حمایت می کنند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد مانع پوست جلوگیری می کنند

پروبیوتیک ها بر سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم تأثیر می گذارند ، که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد در حالی که از باکتری های بد و سایر سموم جلوگیری می کند.

باز هم ، عملکرد سد پوستی با استفاده از محصولات خشن و قلیایی ، از جمله برخی از فرموله شده برای کاهش آکنه ، به خطر می افتد. (سطح متوسط ​​pH یک میکروبیوم سالم پوست 4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، اما درمانهای موضعی آکنه اغلب به طور قابل توجهی بیشتر است.) لایه برداری تهاجمی و برخی از داروها همچنین می توانند عملکرد سد پوستی را مختل کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل سبک زندگی می توانند به تعادل میکروبیوم پوست شما کمک کنند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید بهبود می بخشد. سرامیدها جزء ضروری سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای حفظ سلول های سالم پوست در کنار هم عمل می کنند. آنها چربی های سالم را به پوست می رسانند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کنند ، و چهره ای شاداب و شاداب را تقویت می کنند.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، pH اسید (قلیایی در مقابل) برای رشد میکروبیوم پوست مورد نیاز است. وقتی این کار انجام شد ، pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح داد: پروتئین ها پروتئین ها را تجزیه می کنند. “پروتئینی به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند ، که به همراه کلاژن به تشکیل ساختار پوست شما کمک می کند. با تجزیه آنها ، پوست سفت تر ، کشسانتر و مستعد چین و چروک می شود. به تعادل pH و برای عادی سازی فعالیت پرز پروتئاز مشابه پوست سالم عمل کنید.

علاوه بر این ، داشتن رادیکال های آزاد زیاد می تواند روند پیری و سایر آسیب های پوست و بدن را تسریع کند. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که برخی از جایگزین های خوراکی وجود دارد لاکتوباسیلوس گونه ها می توانند با افزایش کارایی مواد پاک کننده رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی های محیطی مانند دهیدراته شدن پوست نیز محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنید؟

اگر می خواهید جوش ها را کاهش دهید ، رنگ پوست خود را تقویت کرده و / یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک یک سرمایه گذاری عالی است.

آیا باید از پروبیوتیک موضعی یا مکمل استفاده کنم؟ اگر گوارش شما متوقف شود و اشکال ناراحتی دستگاه گوارش را تجربه کنید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی وظیفه دوگانه ای را بر عهده دارد که به طور همزمان روده و پوست شما را متعادل کند.

با این حال ، تکرار می شود که نام بازی در مورد پروبیوتیک ها متفاوت است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست تنها به یک روش محدود نمی شود. با این حال ، علاوه بر هر یک از روالهای مراقبت از پوست شما ، بهتر است یک محصول جدید را در یک زمان ادغام کنید – به طور ایده آل برای یکپارچه سازی ماهانه برای ارزیابی دقیق نتایج.

زن از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم این دو نوع پروبیوتیک رایج برای سلامت پوست هستند. “

چندین مطالعه نشان داده است که این نوع پروبیوتیک ها با مکمل خوراکی به ویژه برای التهاب روده و / یا بیماری های پوستی مفید هستند. (نکته: برای پیشرفت بیشتر ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که حاوی پری بیوتیک ها هستند که به قدرت پروبیوتیک ها دامن می زند.)

خوشبختانه ، بالاترین کیفیت پروبیوتیک ها برای پوست و سلامت کلی شامل مجموعه ای از گونه ها و گونه ها است که تنوع میکروبی را ترویج می دهد و رشد خوب باکتری ها را افزایش می دهد.

بهترین محصولات موضعی پروبیوتیک و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، چندین گزینه برای انتخاب دارید.

برای پوست مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف ارگانیک شفاف (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای جنگجویان معروف-عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک داروی ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید)-و همچنین اسید شیر تخمیر شده ، یک اسید لاکتیک است.

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، درمانی آرامبخش و در عین حال قدرتمند را انتخاب کنید ، مانند سرم پروبیوتیک Peace از Good Light (24 دلار). حاوی لیزات تخمیر لاکتوکوک است که به کنترل میکروبیوم پوست شما و همچنین آنتی اکسیدان ها و فعال کننده های ضد التهابی کمک می کند.

سرانجام ، برای پاکسازی منافذ ، کاهش لکه های تیره و بازگرداندن رنگ چهره ، کومبوچا Youth People + 11٪ تونر لایه برداری AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا قدرت پری بیوتیک تقویت کننده پوست را فراهم می کند ، تخمیر لیزات پیچیا از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و با کسل کننده اسید لاکتیک مبارزه می کند.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *