دستورالعمل نمره دهی معلمان هفته آینده اعلام می شود/پرداخت تمام تاخیرهای نمره دهی


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در شبکه یک با اشاره به ابلاغ آیین نامه طبقه بندی معلمان اظهار داشت: طبقه بندی معلمان قانونی مزمنی بود که از سال ۱۳۸۹ بر آن تاکید شد، نکته مورد تاکید مقام معظم رهبری. پرداختن به کیفیت سیستم آموزشی و همچنین از نظر معیشت معلمان مهم است. این موضوع در شعار و وعده انتخاباتی رئیس جمهور در ۴ خرداد سال گذشته به صراحت بیان شده بود.

وی ادامه داد: رتبه بندی اساتید دارای مستندات قانونی از جمله سند تحول بنیادین، سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۲ و همچنین ماده ۶۳ قانون بودجه کشور است. الحمدلله با همگرایی دولت، مجلس و شورای نگهبان این وعده ۱۰ ساله محقق شد. تحقق پیوست است و امروز ۲۱ تیرماه شاهد امضا و ابلاغ این آیین نامه هستیم.

نوری تصریح کرد: این آیین نامه در ۲۵ ماده به تصویب رسید که مواد اول آن اهداف، اصطلاحات و موضوعات برگرفته از قانون است. جداول امتیازدهی در ماده ۴ آمده است که حاوی تبصره ای جهت تهیه دستورالعمل اجرای آن توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه است. البته قسمت اول به پایان رسید و امیدواریم هفته آینده این شیوه نامه را به اطلاع استان ها برسانیم.

وی افزود: کمیته های حسابرسی و همچنین مراکز ارزشیابی مندرج در آیین نامه تعیین شده و انشاالله ارزشیابی حرفه ای معلمان انجام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس آیین نامه ذی نفعان معلمان هستند. البته محدودیت های زیادی برای افرادی مانند کارمندان، افرادی که در مرخصی بدون حقوق هستند وجود دارد. افرادی که کد شغلی ندارند یا افرادی که برای تحصیل تعیین شده اند.

وی افزود: صلاحیت ها یا صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای معلمان باید مورد توجه قرار گیرد. حداقل امتیاز ۴۸۰ امتیاز و در نهایت ۹۰۰ امتیاز برای معلم است.

نوری ادامه داد: برای اینکه از مزایای قانون بی نصاب نمانند، افرادی که حد نصاب جدول شماره ۳ را ندارند در ردیف اول یعنی تربیت معلم قرار می گیرند تا یک سال فرصت دارند تا حد نصاب جدول شماره ۳ را کسب کنند. امتیاز لازم برای موقعیت هایی که شایسته آنهاست. . علاوه بر این، انتساب ها و اختیارات به کمیته های حسابرسی و مراکز ارزیابی که فعالیت می کنند نسبت داده شد.

وی با بیان اینکه اجرای رتبه بندی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است و بودجه ای بالغ بر ۳۸ میلیارد تومان برای این امر پیش بینی شده است، گفت: انشاالله به قول آقای مهندس میرکاظمی شاهد پرداخت این خواهیم بود و تمام معوقات پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید