kermanyy

Sunday, 24 October 2021

دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟

دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا دچار کم کاری تیروئید شدم؟”

دو رایج ترین پاسخی که دریافت می کنید عبارتند از: “این توسط ژن ها ایجاد می شود” و “این نتیجه یک بیماری خود ایمنی است و سیستم ایمنی بدن شما به غده تیروئید حمله می کند. به این بیماری هاشیموتو و در برخی موارد بیماری گراو گفته می شود. “

ما هر دو پاسخ را بررسی می کنیم.

ژن ها

اگر ژنها تا حد زیادی به تیروئید وابسته بودند ، پس چگونه تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسانها هزاران سال در زمین بوده اند ، اینقدر رشد کرده است؟ ژن ها در 50 سال گذشته چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

تیروئید در نتیجه بیماری خود ایمنی ایجاد شده است ، خوب. اما پس چرا بیماری خود ایمنی ایجاد شد؟ آیا ارزش دانستن ندارد؟ اگر کسی به علت اصلی مشکل نرسد ، نمی تواند یک راه حل پیدا کند. متأسفانه ، بسیاری سعی در یافتن علت اصلی ندارند.

هدف از این مقاله بررسی دلایل اصلی ایجاد تیروئید است. تجلیل از این مشکل نصف نبرد است. به نظر می رسد دو علت فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که ما هیچ چیزی تحت کنترل خود نداریم و کنترل کمی روی بیماری داریم ، اما این درست نیست.

بیماری تیروئید بیماری پستان نیز نامیده می شود به همین دلیل ، نمی توان کار زیادی در مورد آن انجام داد و “یک بار تیروئید ، همیشه تیروئید”. “این بیماری یک نفس خواهد کشید”. که کاملا درست نیست.

7 دلیل اساسی برای ایجاد تیروئید در ارتباط با شیوه زندگی وجود دارد. و خبر خوب این است که می توان روی این عوامل سبک زندگی کار کرد و بنابراین کم کاری تیروئید خود را کنترل کرد.

علت اصلی 1: سوء تغذیه

شاید درباره اهمیت ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید شنیده باشید. هورمون تیروئید مملو از ید است و کمبود ید می تواند باعث کم کاری تیروئید و گواتر (التهاب در غده تیروئید) شود.

اما نه فقط ید ، مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارد که نادیده گرفته نمی شوند ، اما نقش مهمی در عملکرد غده تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون های تیروئید ضروری است
   • برای تبدیل T4 به T3 مورد نیاز است
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد.

مردم اغلب رژیم غذایی را با خوردن کمتر مرتبط می دانند. اما رژیم غذایی بیشتر خوردن بیشتر است. بیشتر غذاهای مناسب بخورید تا تمام مواد مغذی بدن را برای عملکرد صحیح دریافت کنید.

ریشه علت 2: اضافه وزن

مردم اغلب اعتراف می کنند که کم کاری تیروئید منجر به افزایش وزن می شود اما عکس آن نیز صادق است.

افراد چاق آرد دارند 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

چرا چاقی باعث کم کاری تیروئید می شود؟

 1. متاستادی در مورد گزارش تیروئید ، “چاقی یک فرایند التهابی با درجه پایین است. بنابراین سیتوکین ها و سایر نشانگرهای التهابی تولید شده از طریق بارگذاری بیش از حد بافت چربی. این افزایش سیتوکین های التهابی. می تواند بیان mRNA سمپورتر سدیم / یدید را مهار کند ، سپس بر فعالیت جذب یدید سلول های تیروئید انسان تأثیر بگذارد. ”
 2. او همچنین می گوید ، “لپتین ، عامل ترشح شده توسط چربی ها ، می تواند در التهاب مزمن که می تواند باعث تغییرات مورفولوژیکی تیروئید شود ، نقش داشته باشد. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک دور باطل است. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اضافه وزن دارید ، این کار شماره 1 است که باید انجام دهید.

علت ریشه 3: عدم تعادل باکتری های روده

همه ما می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما درباره پروبیوتیک های آنها به نام “پروبیوتیک” می دانیم؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که به عنوان تقویت کننده سلامت فرد شناخته شده اند. آنها معمولاً در مواد افزودنی و غذاهایی مانند ماست و دوغ یافت می شوند. ممکن است عجیب باشد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود در نظر بگیرید ، اما این یک تمرین عادی است و برای شما بسیار مفید است. ”

تیتراژهای جالب

تریلیون ها باکتری خوب در معده انسان وجود دارد. آیا شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر بیشتر از تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب به باکتری های بد در معده شما معمولاً 85٪ است: 15٪. وقتی این نسبت را حفظ کنید ، از سلامت خوبی برخوردار هستید و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ پوشش داخلی شکم کمک می کنند و بنابراین به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در کشک و دوغ یافت می شوند ، اگرچه تعداد آنها کم است. با این حال ، از آنجا که بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و ما اغلب از اختلالات گوارشی و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. همه آنها برای عملکرد تیروئید ضروری هستند و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و سطوح تغییر یافته این مواد معدنی وجود دارد. ” [2]

علت اصلی 4: مسمومیت

پزشکان در مورد این واقعیت صحبت می کنند که بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن ما شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه اینکه ما را نابود کند. پس چرا مال ماست رخشاک (محافظ) تبدیل شدن به a باکساک (ناوشکن)؟

از جمله موارد دیگر ، پاسخ ممکن است در سموم باشد. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم اشتباه گرفته شده و در غده تیروئید تجمع می یابند.
 • سپس بدن از آنتی بادی هایی برای مبارزه با این سموم استفاده می کند و در این فرآیند به غده تیروئید نیز حمله می کند.

امیدوارم ببینید که چقدر سموم نامرئی در زندگی ما باعث این بیماری تیروئید می شود.

چهار فلز سنگین خاص مخرب ترین هستند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه اینها در محصولات روزانه ما مانند پلاستیک ، دئودورانت ، باتری و غیره یافت می شوند. ممکن است رهایی از همه چیز به این شکل غیرممکن نباشد ، اما با آگاهی از آن ، می توانیم خسارت را کاهش دهیم.

همچنین سموم ، آفت کش ها ، قارچ کش ها که برای محصولات کشاورزی ما رایج است یکی از رایج ترین منابع سموم است. حتی شیر مملو از هورمون های اضافی است زیرا اکثر گاوها برای افزایش تولید شیر تزریق می شوند. در حالی که ما هزینه غذای ارگانیک را پرداخت می کنیم ، نگران افزایش قیمت آن هستیم. اما به نوع قیمتی که در بلندمدت با خوردن غذای مملو از سموم می پردازیم فکر کنید.

علت 5: وزن و کم خوابی

استرس و کم خوابی یکی از عوامل بی ربط است. نه ، من در اینجا در مورد موضوعات فلسفی صحبت نمی کنم. ما در مورد علم نحوه آسیب رساندن به وضعیت تیروئید بحث خواهیم کرد.

Healthline می گوید: “اثرات استرس بر تیروئید با کند کردن متابولیسم بدن شما ایجاد می شود. این یکی دیگر از راه های ارتباط وزن و افزایش وزن است. هنگامی که فعالیت تیروئید در طول افزایش وزن کاهش می یابد ، سطح هورمون تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین ، تبدیل هورمونهای T4 به T3 ممکن است رخ ندهد و منجر به سطوح بالاتری از تبدیل T3 شود. ”

همچنین ، مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. وقتی استرس دارید یا خواب کمتری دارید ، کورتیزول ترشح می شود. و کورتیزول زیاد می تواند به تیروئید شما آسیب برساند.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و وضعیت را بدتر کند. بنابراین ، اگر تیروئید دارید ، یک دلیل دیگر برای کاهش سطح وزن و خواب خوب دارید.

همچنین ، مطالعات نشان داده اند که هم کم خوابی و هم خواب بیش از حد از فعالیت غده تیروئید جلوگیری می کند. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان خواب است. [3]

علت اصلی 6: سبک زندگی بی تحرک

مطالعات نشان داده است کهعملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید که به طور منظم ورزش می کنند بهبود می یابد ، زیرا سطح TSH کاهش می یابد و T3 و T4 در گروه ورزش منظم افزایش می یابد. “[4]

ورزش همچنین به تحریک متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دو دوباره به عملکرد بهتر غده تیروئید کمک می کنند.

علت اصلی 7: التهاب

“من همیشه فکر می کردم که تورم به معنای بریدگی یا پارچه نازک است. واکنش بدن این است که سلول های آسیب دیده یا عوامل تحریک کننده را قبل از شروع روند بهبودی از بین ببرد. تورم نامرئی چیست؟ “، میرا از یکی از مشتریان ما پرسید.

“این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از علل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. این دردناک یا قابل مشاهده نیست ، اما به طرز وحشتناکی کشنده است. این آتشی است که سیستم ایمنی بدن را پنهان می کند و با آلرژی غذایی ، سموم ، استرس و غذای بد مبارزه می کند. ”

E.اگرچه این التهاب مضر است ، اما متأسفانه ما یک ضد عفونی کننده نداریم که آن را درمان کند. التهاب داخلی در نتیجه کربوهیدراتهای هیدراته شده ، قند ، چربی ترانس و چربیهای چرب غنی از امگا 6 ، شیرین کننده های مصنوعی ، گلوتن ، شیر ، بیماریهای عفونی ، افزایش وزن ، روغنهای گیاهی ، حساسیت های پنهان غذایی و حساسیت ، کمک می کند. این می تواند باعث بیماری هایی از سرماخوردگی معمولی تا چاقی تا حتی سرطان شود!

هر کس متفاوت است و التهاب به عوامل مختلفی منجر می شود. ابتدا باید علائم تورم را پیدا کنید و آنها را از بین ببرید. البته ، اگر برنامه Capable را امتحان کنید ، متوجه خواهید شد که این برنامه به طور متفکرانه ایجاد شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث ایجاد التهاب می شود تا بتوانید با مشکل کنار بیایید.

اکنون که دلایل اصلی تیروئید را می دانید ، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید آیا می خواهید روی علل اصلی کار کنید یا فقط بر مدیریت علائم با کمک تیروئید تمرکز کنید. داروهای هورمونی اضافی.

در پتانسیل ، ما برای رفع این علل کلیدی کار می کنیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک کرده ایم تا کم کاری تیروئید را مدیریت کرده و معکوس کنند. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه ، پزشک داریم که در داخل و خارج از خانه کار می کنند تا جهان را به مکانی سالم تبدیل کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *