دولت باید در موضوع اسکان جوانان تبریز دخالت کند/ حاشیه نشینان تبریز کجا می روند؟


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز صبح امروز در جلسه مشترک کمیسیون شهرسازی این شورا با معاون و اداره کل راهداری کشور. و شهرسازی در مورد کمک دولت در اجرای طرح اسکان جوانان با اشاره به موضوع اسکان جوانان و لزوم ورود دولت به ساخت مسکن در این شهر گفت: شهر جوانان تفاهم نامه ای با دولت است. برای تولید مسکن، جابجایی حاشیه نشینان و موضوع بازآفرینی شهری. مصمم هستیم شهرداری از ظرفیت خود در این زمینه استفاده کند، اما تاکید می کنم در کنار شهرهای جدید شهریار و سهند، سکونتگاه جوانان نیز باید توسط اداره کل راه و شهرسازی نهضت ملی مسکن معرفی شود. پروژه به گونه ای که پیمانکاران این پروژه در این منطقه نیز پروژه های مرتبط را اجرا کنند.

وی ادامه داد: جلسه امروز به منظور بررسی مسائل و دغدغه های نمایندگان مردم در شورای شهر با حضور مدیرکل راه و شهرسازی و نماینده مردم در مجلس بود و تلاش می کنیم موضوع در شورای شهر بررسی شود. روش تخصصی تر در جلسات بعدی و کسب نتایج مطلوب به نفع شهر ما باشید، بیایید آن را پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز بر لزوم اجرای قوانین مربوط به توسعه و بازآفرینی شهری تاکید کرد و خاطرنشان کرد: ماده ۶ قانون ساماندهی حمایت از تولید و عرضه مسکن به وضوح واگذاری زمین به سازمان های دولتی شهرسازی را تشریح کرد. ماده ۹ قانون بازسازی و ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن نیز بر آن تاکید دارد.

وی افزود: درخواست ما این است که تقاضای موثر و تقاضای بالقوه در نظر گرفته شود اما این تقاضای موثر در قانون جهش تولید مسکن لحاظ نشده است و درخواست ما تغییر این پرونده است. از نظر اجرای قانون، ما اجرای ماده ۱۱ و ماده ۱۲ را برجسته می کنیم. شرایط به گونه ای است که دولت ظاهراً اصل ۱۲ را نادیده می گیرد و ما تقاضا داریم این موضوع در مجلس پیگیری شود.

بابایی اقدم گفت: دولت باید وارد شود و در اسکان جوانان فعالیت کند. این شهرک با توجه به شرایطی که دارد می تواند با استقبال قابل توجهی همراه باشد و به نتایج بسیار سریع تری دست یابد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید