دولت فروش مستقیم شرکت‌هایی مانند Amway، Vestige و Smart Value را که طرح‌های هرمی را در سال ۲۰۲۲ تبلیغ می‌کنند ممنوع کرده است.


سهشنبه، دولت هند شرکت های فروش مستقیم را ممنوع کرد که ترویج می کنند طرح هرمی و سیستم گردش پول در آن معرفی قوانین جدید برای صنعت. این مرحله ای است که بازیکنان بزرگ را از هم جدا می کند amwayو اوریف لیم، و تاپرور از شرکت های طرح پونزی یا شرکت های کوچک مانند ارزش هوشمندو بازاریابی باقیمانده.

از آنجایی که صنعت برای رعایت آن اعلام شده است قوانین جدید در ۹۰ روز. اکنون مسئولیت شکایات ناشی از فروش مستقیم کالا یا خدمات توسط فروشندگان نیز بر عهده این شرکت ها خواهد بود.

را وزارت امور مصرف کنندگانو مواد غذایی و توزیع عمومی مطابق با حمایت از مصرف کننده (فروش مستقیمقوانین ۲۰۲۱ که بیان می کند هر فروشنده مستقیم یا بازاریابی شبکه ای باید حداقل یک مکان به عنوان دفتر ثبت شده در ایالت داشته باشد. آنها باید قول بدهند که در هیچ کدام شرکت نکنند نمودار هرم یا نمودار معاملات پول.

سپس اعلام رسمی توسط دولت، راجت بانرجی، رئیس هیئت مدیره انجمن فروش مستقیم هند (IDSA) می گوید، این قوانین جدید شفافیت را در بازار به ارمغان می آورد و به صنعت انگیزه می دهد.

وی گفت: علاوه بر این، این بخش برای بیش از ۶ میلیون نفر در کشور که بیش از ۵۰ درصد آنها را زنان تشکیل می دهند، امرار معاش می کند. راجت بانرجی گفت IDSA در دو سال گذشته با دولت همکاری کرده است تا در سیاست فروش مستقیم اطلاعاتی را ارائه کند.

این قوانین جدید هم فروشندگان مستقیم و هم فروشندگان مستقیمی را که از پلتفرم های تجارت الکترونیک برای فروش محصولات استفاده می کنند، پوشش می دهد.

بر اساس قوانین جدید، دولت‌های ایالتی باید سیستمی را برای نظارت بر فعالیت‌های شرکت‌های فروش مستقیم و فروشندگان مستقیم راه‌اندازی کنند، اگر چیزی غیرقانونی بیابند که می‌توانند در مورد آن اقدام کنند.

زمان انطباق

در اطلاعیه رسمی آمده است: «شرکت‌های فروش مستقیم موجود باید ظرف ۹۰ روز این قوانین را رعایت کنند.

شرکت های فروش مستقیم باید از مدل فروش به مشتریان از طریق توزیع کنندگان و بازاریابی چند سطحی (MLM) به جای کانال های خرده فروشی سنتی.

طبق قوانین جدید، شرکت های فروش مستقیم باید مکانیزم رسیدگی به شکایات داشته باشند. همچنین تمامی شرکت ها در قبال شکایات ناشی از فروش کالا و خدمات مستقیماً توسط فروشندگان مسئول خواهند بود.

برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده، کسب‌وکارها باید جزئیات محصولات و خدماتی که می‌فروشند، قیمت‌گذاری، شرایط اعتبار، شرایط پرداخت، بازگشت کالا، مبادلات، سیاست بازگشت و خدمات پس از فروش را نیز ارائه کنند.

برای اطلاع از فهرست دقیق قوانین و مقررات جدید، اینجا کلیک کنید.

منبع این مطالب: زمان اقتصادی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر