دولت چهار آیین نامه برای حمایت از موسسات دانش بنیان تصویب کرد


به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت سه شنبه شب (۱۴ مرداد) در بازدید از رویداد هم افزایی مدیریتی ایران ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۸۰۰ گروه مردمی نمایندگان چند ده هزار نفری هستند که باید از این قابلیت ها باید به درستی استفاده شود. اگر بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم قطعا مشکلات کشور حل می شود.

وی افزود: یکی از ابزارهای شناخت توانمندی ها، معرفی این مجموعه هاست. به عبارت دیگر با برگزاری چنین رویدادهایی که به همت مشاور ویژه رئیس جمهور برای اطلاع رسانی عمومی این رویداد ملی برگزار شد، باید مکان مناسبی برای ارائه مهارت های مردمی به مسئولان کشور فراهم شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: خوشبختانه در این نمایشگاه غرفه هایی وجود دارد که در همه زمینه ها حرفی برای گفتن دارند و می توانند توانمندی های مردم را به اندازه کافی به مسئولان کشوری ارائه کنند.

بهادری تصریح کرد: متأسفانه در گذشته گروه های مردمی برای نشان دادن توانمندی های خود باید به سازمان ها مراجعه می کردند تا بتوانند سهم کمی در حاکمیت داشته باشند، اما نگاه دولت سیزدهم این است که دولت باید به سمت گروه های مردمی برود. بنابراین دولت با ارائه چنین امکاناتی به راحتی به مجموعه وسیعی از مردم اجازه می دهد.

وی بیان کرد: با توجه به شعار امسال توجه ویژه ای به دانش بنیان ها شد که مقام معظم رهبری به درستی به دولتمردان تذکر دادند، دولت برای تحقق این شعار تلاش کرده و تاکنون چهار آیین نامه مختلف در چهار حوزه به تصویب رسیده است. به عنوان میدان نفتی با منابع فشرده، و مقرراتی در زمینه برق، بهداشت و کشاورزی به تصویب رسید تا نحوه هدایت منابع موجود به پایگاه های دانش مرتبط تعیین شود.

انتهای پیام/

سخنگوی دولت افزود: همچنین سه آیین‌نامه دیگر برای دستیابی به نتیجه در دستور کار دولت است و این اتفاقات فراتر از اقدامات سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها برای حمایت از دانش بنیان‌ها است.

بهادری گفت: بنابراین قصد دولت استفاده از تولیدات داخلی است که در حال انجام است. زیرا باعث ایجاد اشتغال در کشور و رونق تولید ملی می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید