دومین جشنواره فرهنگی هنری یاریگران زین به کار خود پایان داد


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز دومین جشنواره همیاران زندگی در حوزه فرهنگ و هنر با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد و مواد مخدر برگزار می شود. دوشنبه ۱۲ مردادماه با حضور محمود سالاری معاون امور هنری. عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ، علیرضا کاظمی سرپرست دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمد جمالو قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی مدیران در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در این مراسم محمدحسین اسماعیلی ضمن خیرمقدم به میهمانان و قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری جشنواره، توجه به پیشگیری از آسیب های اجتماعی را مهم دانست و گفت: تبدیل به چالش اصلی در مسیر توسعه و پیشرفت شود. . متولیان و برنامه ریزان راهکارهای مختلفی برای مقابله با این موضوع اندیشیده اند و این جشنواره سعی دارد با زبان هنر معضل آسیب های اجتماعی، اعتیاد و مواد مخدر را معرفی کند و امسال در دومین دوره این جشنواره آثار ارزشمندی در حوزه های مختلف ارائه شود. ارسال شد، ما فرهنگی و هنری هستیم.

اسماعیلی افزود: در مجموع حدود ۴۰۰ اثر در حوزه های نقاشی، عکس، پوستر، شعر و دراماتورژی از ۲۸ استان به دبیرخانه رسید و ۱۰۷ اثر به بخش اصلی و نمایشگاهی جشنواره رسید.

وی با ابراز امیدواری از برگزاری رویدادهایی برای پرهیز از مشکلات اجتماعی با زبان هنر، گفت: امیدوارم برگزاری چنین رویدادهایی با زبان هنر و نگاه هنرمندان خوب کشورمان بتواند گام های موثری در جهت آگاه سازی جامعه در جهت ریشه کنی باشد. آسیب اجتماعی.

عاطفه خادمی مشاور وزیر در امور اورژانس و دبیر تیم جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت توجه ویژه و جدی به مقوله معضلات و آسیب های اجتماعی گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی. رسالت ماست که مستلزم تغییر در همه عرصه هاست و باید به تحولات اجتماعی به ویژه زبان و ابزار هنری پرداخت.

وی افزود: اعتیاد تهدیدی برای نسل جوان ما است و زبان هنر و توانمندی های آن می تواند با نمادها و نشانه های هنری پیام خود را به عموم مردم منتقل کند و هنر بهترین قابلیت و ابزار برای دستیابی به رویکردهای مقابله با آسیب های اجتماعی است. امیدوارم بتوانیم در مسیر درست گام برداریم.

کاظمی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با قدردانی از برگزاری دومین جشنواره یاوران زندگی گفت: نگاه این جشنواره و هنرمندانی که توجه و دغدغه شان اعتیاد و آسیب های اجتماعی است بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: خداوند هنرمندی است که پیامش با اعجاز قرآن به بهترین بنده خود محمد(ص) در قالب آثار ادبی و هنری جاودانه شد.

وی تاکید کرد: هنرمند و معجزه هنر قابلیت های بسیاری برای معرفی این معضلات به جامعه دارد و امیدوارم با همفکری و هم افزایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانیم با تولید آثار هنری و نشر به نتایج مثبتی دست یابیم. در جامعه و تهیه نقشه راه.

سپس حسین ابطحی مدیر تولید و انتشارات موسسه فهم به تشریح اقدامات و راه اندازی سامانه فهم پرداخت و گفت: سامانه فهم به آدرس fahmstudio.ir راه اندازی شد که شامل بخش های گفتگو محور در حوزه زندگی و زندگی است. آموزش مهارت های فرزندپروری و مدیریت ارتباط والدین و فرزند و آسیب های اجتماعی و غیره در قالب های کمدی، انیمیشن، موشن گرافیک، پادکست و فیلم آموزشی با کمک اساتید متخصص و نخبگان منتشر شد.

محمود سالاری معاون امور هنری نیز با تقدیر از برگزاری این جشنواره گفت: این رویداد به دلیل برگزاری سالانه و مستمر در اقصی نقاط کشور بسیار مهم و شایسته توجه ویژه است.

معاون هنری ادامه داد: با کمک و حمایت معلمان و هنرمندان اقصی نقاط کشور آمادگی لازم را در آموزش رایگان هنری و برنامه های ویژه هنری در این زمینه داریم تا اقدامات موثری در پیشگیری و مبارزه با اعتیاد انجام دهیم. امیدوارم در سال های آینده این جشنواره با حضور گسترده همه هنرمندان و در همه عرصه های فرهنگی و هنری به صورت مستمر برگزار شود.

سالاری تاکید کرد: هنر باید با جدیت بیشتری وارد عرصه های عملی و اجتماعی شود و حوزه آسیب های اجتماعی عرصه ای است که همه مردم به ویژه هنرمندان در آن تمایل به تاثیرگذاری دارند و بی شک با برنامه ریزی و سازماندهی دقیق، عرصه حضور حضور هنرمندان بیشتری در این عرصه امکان پذیر است و وزارت ارشاد و معاونت هنری آمادگی کامل خود را در این زمینه اعلام کردند و دست همکاری و همکاری خود را به روی سایر نهادها از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر باز کردند.

در پایان این مراسم از هنرمندان برگزیده تجلیل و به برگزیدگان جوایزی اهدا شد و سپس مهمانان از نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره در نگارخانه فرهنگ نیاوران بازدید کردند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید