ذرت آلوده وارداتی در کشور مصرف نمی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی انبار مالکیتی جدید در استان اظهار داشت: این انبار با هدف حفظ سلامت و یکسان سازی انبارهای کالا و با اعتباری بالغ بر ۷۱ میلیارد. . تومان از محل بودجه سازمان تملک کالا و وزارت اقتصاد و دارایی که با تجهیز، بایگانی و بهسازی آن طی سه ماه آینده راه اندازی می شود و انبارهای قدیمی به جز یکی از آنها که در نظر گرفته شده است، اخذ شده است. زیرا هنگام تخلیه کالا جمع آوری می شود.

وی با بیان اینکه انتقال و تخلیه فروشگاه های کالاهای ضبط شده یکی از راه های انسداد منشاء فساد و اتلاف وجوه است، افزود: در راستای تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر تسریع در امر رسیدگی نقل و انتقال کالا در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش کالاهای تملکی در سال جاری دو مزایده دارایی برگزار شد.

علی دهقانی تصریح کرد: در بند اول ۸۰۰ میلیون تومان و در بند دوم ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کالا فروخته شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: در این مدت دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن اقلام غیرقابل مصرف غذایی، دارویی و دخانی با نظارت دستگاه های ذیربط از جمله نمایندگان سازمان بازرسی، وزارت کشور و سازمان بازرسی معدوم شد. واحد پسماند شهری و همچنین با صدور حکم برائت برخی از مالکان دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان توسط شعب تعزیرات و دادگستری به مالکان مسترد شد.

وی در خصوص تعیین مقصد غلات آلوده رها شده در یکی از انبارهای استان، ادامه داد: این غلات به هیچ وجه در داخل کشور مصرف نمی شود و با هماهنگی ارگان های ذی صلاح، بخش زیادی از این غلات مصرف نمی شود. غلات برگشت داده شد و هفته گذشته ۹۰۰۰ تن دیگر برگشت داده شد.

علی دهقانی همچنین از تحویل ۶ هزار دستگاه کولر گازی به کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توزیع بین اقشار کم بضاعت تحت پوشش این کمیته در استان های کم برخوردار گرمسیر از جمله استان خوزستان خبر داد.

دهقانی گفت: بروزرسانی ۷۰ درصد پرونده های گمرکی و تشکیل پرونده و به روز رسانی پرونده از سال ۱۳۹۸ تاکنون و همکاری اداره استاندارد در تعیین استاندارد کالاهای رها شده در انبار از دیگر اقدامات اداره کل اموال است. استان در ماه های اخیر

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید