رئیس بازرسی ویژه رئیس جمهور: ۱۴۰۰ مجوز در سامانه صدور مجوز صادر شده است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس حجت الاسلام دراویش رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور و در برنامه تلویزیونی «صف العول» از شبکه خبر که از عملکرد بازرسی ویژه رئیس جمهور پخش شد؛ وی درباره سیستم های جامع کسب و کار گفت: سیستم های جامع کسب و کار بسیار مهم است و یکی از ابرسیستم های کشور است که بسیاری از سازمان ها وظایف خود را انجام داده اند و برخی نیز در حال تکمیل هستند که در صورت تکمیل این سیستم بسیاری از مفاسد برطرف می شود و امیدواریم این سیستم برطرف شود. به زودی تکمیل خواهد شد

وی تاکید کرد: سامانه مربوط به صدور مجوزها که مشخصا قانون مجلس است، کار بسیار بزرگی است که دولت با قدرت آن را اجرا کرده و تاکنون هزار و ۴۰۰ مجوز در این سامانه صادر شده است. نحوه کار این سامانه به این صورت است که مهلت تعیین شده و در صورت عدم پاسخگویی سازمان مربوطه در مهلت تعیین شده، مجوز به صورت خودکار صادر می شود.

دراویش وی ادامه داد: یکی از دلایل عدم وجود فساد در سیستم ها و دولت الکترونیک این است که دولت با جدیت به این موضوع برخورد می کند.

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره راه اندازی گشت ارشاد مدیران گفت: رئیس جمهور این وظیفه را به من محول کرده است و هر زمان که نیاز به راهنمایی باشد اینگونه عمل می کند. جلوگیری می کند اگر فسادی وجود دارد یا برای مبارزه با فساد اقدام می شود، باید انجام شود.

وی بیان کرد: در این زمینه صدها مورد از سوی رئیس جمهور، مسئولان و مردم مطرح شده است که وارد و پیگیری و اقدامات لازم انجام شده است. و همچنین بحث آزادسازی سواحل که پیگیری کردیم و دیدیم، دستور رئیس جمهور به این معنا عملی شد.

درویشیان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: معتقدم فساد سیستمی نداریم، اما چون در برخی موارد خلأهایی برای فساد وجود دارد، می توان شاهد مفاسدی بود که دولت با جدیت دنبال می کند.

در نتیجه…
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید