رئیس جمهور: آثار شیخ اشراق نقش سازنده ای در گسترش زبان فارسی دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در پیامی که استاندار زنجان در مراسم بزرگداشت حکیم الهی شیخ شهاب الدین سهروردی (شیخ اشراق) در شهر زنجان قرائت کرد، گفت: حکیم سهروردی سالکی است که فراتر از مرزها است. مکاتب فلسفی و عرفانی مهم ترین حقایق اسلامی و انسانی را به کمک آیات و روایات قرآنی و با طعمی بی نظیر در هم آمیخته است.

متن این پیام به شرح زیر است:

تلاش علمای اسلام در ایران این است که انسان گرفتار در ظلمت توقیث را به راهی برگردانند که خانه اصلی او عالم نور و معشوق ازلی و جاودان که همانا خداوند تبارک و تعالی است باشد. «الله نور السموات و الارض» چنین مجاهدت پر برکتی زاییده معرفتی مبتنی بر سنت الهی، مبانی فلسفی و سیره عرفانی است که اندیشمند بزرگی چون شیخ شهاب الدین سهرودی را در دامن خود می پروراند و به عنوان حقیقت خورشیدی درخشان و هدایتگر طلوع می کند. جویندگان به سوی نور چراغ های هدایت

حکیم سهروردی سالکی است که فراتر از حدود ظواهر مکاتب فلسفی و عرفانی، مهم ترین حقایق اسلامی و انسانی را به مدد آیات و روایات قرآنی و با طعمی بی نظیر در می آمیزد.

بی‌تردید در کنار آثار برجسته این اندیشمند بزرگ ایرانی در زمینه‌های فلسفه، منطق، کلام و تاریخ‌های عرفانی، باید به تألیفات و تألیفات وی اشاره کرد که در حوزه ادبیات عرفانی نقش سازنده و ماندگاری در حفظ و بسط دارد. از زبان شریف.فارسی.

تجلیل از مقام علمی اندیشمندانی چون شیخ اشراق، ضرورت و فرصتی بزرگ در عصر گیج کننده کنونی بشری است که در پس این عذاب، به دنبال حاشیه امن معنویت است. در نظر داریم با کمک حوزه های فرهنگی و توانمندی های هنری آثار شما را بشناسیم و بازنشر کنیم.

ضمن تشکر از دست اندرکاران این همایش مهم به ویژه اندیشمندان و پژوهشگران و مردم عزیز زنجان، سربلندی و سربلندی ایران اسلامی و توفیق اهالی قلم و اندیشمند را از خداوند منان خواستارم.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید