رئیس جمهور اندونزی پیام زلنسکی را به پوتین رساند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی روز پنجشنبه در کاخ کرملین با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار کرد.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، ویدودو که دیروز (چهارشنبه) با ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کرد، گفت که پیام خود را به پوتین منتقل کرده است.

ویدودو که در کشورش با نام “جوکووی” شناخته می شود، افزود که اندونزی آماده است تا به آغاز تعامل بین پوتین و زلنسکی برای دستیابی به صلح کمک کند.

رئیس جمهور پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان گفت: با وجود دشواری های شرایط بین المللی، همچنان حرکت به سمت سازش و گفتگوی باز مهم است.

وی با بیان اینکه اندونزی خواهان پایان هر چه سریعتر جنگ در اوکراین است، گفت: من از همه رهبران جهان می خواهم روحیه همکاری را احیا کنند.

از سوی دیگر پوتین دیدار با ویدودو را سازنده توصیف کرد و گفت: معتقدم توافقات انجام شده امروز همکاری روسیه و اندونزی را بیشتر تقویت خواهد کرد.

ویدودو در تلاش است میان مسکو و کیف که ریاست گروه ۲۰ را نیز بر عهده دارد، میانجیگری کند. ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا روز گذشته (سه شنبه) در نشست سران گروه ۷ گفت: استعفای رئیس جمهور اندونزی از نشست سران گروه ۲۰ رئیس جمهور پوتین تعیین کننده است، او نخواهد آمد. [پوتین] از راه دور حضور داشته باشید.

در پاسخ، یوری یوشاکوف، دستیار کرملین گفت که روسیه فرض می کند که دعوت نامه انجام شده و مسکو آن را پذیرفته است.

وی با اشاره به اینکه دراگی در موقعیتی نبود که حضور پوتین را تعیین کند، گفت: “شاید او فراموش کرده است که دیگر مسئولیت گروه ۲۰ را بر عهده ندارد.”

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید